Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
herman
22.10.2007 14:05

ZM Herman planują przesunięcie oferty o kilkanaście dni

Zakłady Mięsne Herman planują przesunięcie oferty publicznej o kilkanaście dni. Obecnie termin zapisów na akcje spółki wyznaczony jest na 5-7 listopada i 12-13 listopada.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Mariusz Szachowski)

"Planujemy przesunięcie oferty publicznej o kilkanaście dni. Zmiana terminu jest wynikiem wypracowania bardzo dobrych wyników po III kwartale 2007 roku i chęci zaprezentowania ich inwestorom przed rozpoczęciem sprzedaży naszych akcji" - powiedział Ryszard Macina, prezes ZM Herman SA.

Spółka w najbliższych dniach zamierza złożyć do Komisji Nadzoru Finansowego aneks w tej sprawie. Spółka złoży także aneks, w którym poinformuje o wynikach finansowych osiągniętych za III kwartały 2007 roku.

"Te wyniki pokazują, że prognoza zamieszczona w prospekcie zostanie w pełni zrealizowana" - ocenił prezes.

_ W 2007 roku Herman planuje osiągnąć zysk 1,62 mln zł, przy przychodach 69,41 mln zł. _Według informacji zawartych w prospekcie ZM Herman, zapisy na akcje spółki w transzy otwartej mają odbyć się w dniach 5-7 listopada, a w transzy inwestorów instytucjonalnych od 12 do 13 listopada.

Oferta obejmuje 7,5 mln akcji serii D. W transzy inwestorów instytucjonalnych zaoferowanych zostanie 4,5 mln akcji, a w transzy otwartej 3 mln akcji.

Budowa księgi popytu, według obecnych terminów, potrwa od 29 do 30 października. Cena emisyjna zostanie podana 31 października.

Cena emisyjna mieścić się będzie w przedziale 1,8-2,7 zł. Spółka planuje pozyskać maksymalnie 20,25 mln zł.

Pieniądze przeznaczy na przejęcia zakładów produkcyjnych branży mięsnej, rozwój sieci sklepów firmowych, a także budowę mroźni z tunelem głębokiego zamrażania.

Firma planuje też inwestycję w centra logistyczne na Słowacji i w Niemczech oraz realizację nowej linii produkcyjnej (wydział plasterkowania i konfekcjonowania). Oferującym jest Dom Maklerski Amerbrokers.

W 2006 roku przychody spółki wyniosły 58,6 mln zł, a zysk netto 667 tys. zł.

W 2008 roku przychody wyniosą 128 mln zł, a zysk 3,3 mln zł. Z kolei w 2009 roku przychody mają sięgnąć 178,5 mln zł, a zysk netto 4,4 mln zł.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: herman, debiut, ipo, zakłady mięsne, przesunięcie, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz