Notowania

kbj
15.12.2011 12:41

Znakomity debiut. Kurs akcji w górę o niemal 30 procent

Kurs akcji KBJ, firmy zajmującej się wdrożeniami systemów IT dla przedsiębiorstw, wzrósł na otwarciu w pierwszym dniu notowań na rynku NewConnect o 29,52 proc. do 10,75 złotego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Do obrotu zostało wprowadzonych 1.364.052 akcje serii A, 81.000 akcji serii B oraz 95.740 akcji serii C, które spółka oferowała w ramach oferty prywatnej po cenie emisyjnej 8,30 zł za akcję. Równolegle część emitowanych akcji - akcje serii B - spółka zaoferowała pracownikom w ramach systemu motywacyjnego. W sierpniu KBJ zakończył ofertę prywatną akcji serii C, z której pozyskał 0,8 mln zł brutto.

Dzięki pozyskanym środkom, spółka zwiększyła zatrudnienie oraz zakupiła środki trwałe w celu rozbudowy poszczególnych zespołów zajmujących się tworzeniem nowych rozwiązań w ramach linii biznesowych. Planuje stworzenie nowego zespołu specjalizującego się w tworzeniu rozwiązań biznesowych oraz w doradztwie technologicznym dotyczącym integracji rozwiązań SAP oraz narzędzi Business Intelligence.

W 2010 r. spółka zanotowała 3,84 mln zł przychodów i 1,12 mln zł zysku netto. Wcześniej KBJ informował, że prognozuje osiągnięcie w 2011 roku około 5 milionów złotych przychodów oraz rentowności netto na poziomie około 27 procent.

KBJ specjalizuje się we wdrażaniu oprogramowania wspomagającego zarządzanie przedsiębiorstwem, głównie na platformie SAP. W ofercie spółki znajdują się aplikacje uzupełniające systemy ERP, takie jak portale korporacyjne, narzędzia do podejmowania decyzji zarządczych (BI) czy zarządzania zasobami ludzkimi.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: kbj, giełda, wiadomości, gospodarka, newconnect, ipo, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz