Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aedes
18.06.2012 13:45

Znakomity debiut. Kurs w górę o 34 procent

Kurs praw do akcji spółki Aedes, specjalizującej się w usługach budowlano-montażowych, wzrósł o 33,8 procent w debiucie na NewConnect i wyniósł 1,90 złotego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Kurs praw do akcji spółki Aedes, specjalizującej się w usługach budowlano-montażowych, wzrósł o 33,8 procent w debiucie na NewConnect i wyniósł 1,90 złotego.

Firma jest 391. spółką notowaną na alternatywnym rynku warszawskiej giełdy i 43., która zadebiutowała na nim w tym roku. Około godziny 12:00 kurs wynosił 1,53 zł, co oznacza wzrost o 7,75% wobec ceny odniesienia wynoszącej 1,42 złotego.

Do obrotu wprowadzono 1.200.000 akcji zwykłych na okaziciela serii B, 445.000 akcji zwykłych na okaziciela serii C, 706.430 zwykłych na okaziciela serii D oraz 706.430 praw do akcji zwykłych na okaziciela serii D.

Na początku roku spółka przeprowadziła prywatną emisję akcji, z której pozyskała ponad 1 mln zł. Kapitał przeznaczony jest na zwiększenie środków obrotowych oraz inwestycje w park maszynowy.

Aedes specjalizuje się w wykonawstwie pełnego zakresu prac budowlanych: od pojedynczych robót budowlanych, poprzez generalne wykonawstwo (w szczególności obiektów mieszkaniowych oraz małych obiektów handlowych i biurowych) obejmujące prowadzenie robót zasadniczych i wykończeniowych, uruchomienia wszystkich instalacji i urządzeń, aż po przekazywanie do eksploatacji gotowych, wyposażonych obiektów.

Spółka oferuje usługi: kompleksowej aranżacji wnętrz w nowoczesnych systemach, remontów obiektów mieszkalnych i biurowych, modernizacji pomieszczeń i obiektów o różnym przeznaczeniu, sprzedaży i montażu stolarki i ślusarki budowlanej.

Aedes pozyskuje kontrakty poprzez udział w przetargach w zakresie generalnego wykonawstwa. W zależności od wielkości i specyfiki projektu budowlanego Spółka może realizować inwestycje w trzech opcjach: samodzielnie, z pomocą podwykonawców, bądź wynajmując podwykonawców nie angażując się bezpośrednio w prace budowlano-montażowe.

W 2011 r. zysk netto spółki wzrósł o 16,7% do ponad 1,0 mln zł, zaś przychody zwiększyły się o 34,5% do 35,1 mln zł. Spółka nie publikuje prognoz finansowych.

Tagi: aedes, giełda, wiadomości, gospodarka, newconnect, ipo, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz