Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zortrax nie wyklucza debiutu na GPW

0
Podziel się:

Obecnie dostawca rozwiązań w obszarze druku 3D, z publicznej emisji obligacji, chce pozyskać do 10 mln złotych.

Zortrax nie wyklucza debiutu na GPW
(Emily2k/Dreamstime.com)

Zortrax, dostawca rozwiązań w obszarze druku 3D, z publicznej emisji obligacji chce pozyskać do 10 mln zł, które planuje wykorzystać na współfinansowanie produkcji pod otrzymane zamówienia oraz zakończenie prac R&D nad kolejnymi urządzeniami - poinformowali przedstawiciele spółki. W przyszłości spółka nie wyklucza wejścia na rynek regulowany.

Zortrax oferuje 10 tys. obligacji, których oprocentowanie jest stałe i wynosi 9 proc. w skali roku, a wartość nominalna jednej obligacji to 1 tys. zł. Obligacje są trzyletnie, a odsetki będą wypłacane kwartalnie. Zapisy potrwają od 11 do 27 marca br. Spółka planuje wprowadzenie obligacji na Catalyst. Wcześniej, w styczniu 2014 r., Zortrax uplasował w prywatnej emisji obligacje o wartości 1,2 mln zł.

Zortrax stworzył projekt drukarki 3D, która obecnie jest na etapie komercjalizacji. Druk 3D umożliwia tworzenie trójwymiarowych modeli przedmiotów poprzez wyciskanie specjalnego tworzywa warstwa po warstwie.

Spółka Zortrax formalnie została założona w grudniu 2013 r., ale prace nad projektem drukarki zaczęły się w 2011 r. W grudniu 2013 r. sfinalizowany został proces produkcji i prac badawczo-rozwojowych dla finalnej wersji modelu drukarki M200.

Poza sprzętem spółka oferuje autorskie oprogramowanie, materiały z których wykonywany jest wydruk (filamenty) oraz wsparcie.

Środki z emisji obligacji spółka planuje przeznaczyć na współfinansowanie produkcji pod otrzymane zamówienia oraz zakończenie prac badawczo-rozwojowych nad kolejnymi innowacyjnymi urządzeniami gotowymi do wprowadzenia na rynek światowy w 2014 r.

_ - Pracujemy obecnie nad nową drukarką Zortrax M120, która umożliwi nam ekspansję na rynku mikroprzedsiębiorstw _ - powiedział na spotkaniu z dziennikarzami Tomasz Drosio, udziałowiec spółki.

W styczniu Zortrax podpisał kontrakt z Dell na dostawę 5 tys. drukarek Zortrax M200 w 2014 r. W ocenie Drosio skala kontraktu gwarantuje dynamiczny rozwój oraz stabilne wyniki ze względu na godziwą marżę ze sprzedaży tych drukarek.

Poinformował, że obecnie prowadzone są zaawansowane rozmowy z kolejnymi kontrahentami. Pomimo że Zortrax jest na dość wczesnym etapie rozwoju, jego udziałowcy nie wykluczają w przyszłości debiutu na GPW._ - Nie wykluczamy debiutu na rynku regulowanym _ - powiedział Drosio.

Udziałowcami spółki są trzy osoby fizyczne, jej założyciele. Zortrax zatrudnia kilkunastu inżynierów i programistów, którzy pracują nad rozwojem produktów. Produkcja drukarek i filamentów odbywa się w Azji.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)