Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

1500 punktów na horyzoncie S&P 500

0
Podziel się:

Poprzedni tydzień pokazał czego oczekują inwestorzy. Dobre wieści ze strefy euro i wypowiedź szefa banku centralnego Ameryki o luzowaniu polityki fiskalnej, spowodowały wzrosty giełd na całym świecie.

1500 punktów na horyzoncie S&P 500

Poprzedni tydzień pokazał czego oczekują inwestorzy. Dobre wieści ze strefy euro i wypowiedź szefa banku centralnego Ameryki o luzowaniu polityki fiskalnej, spowodowały wzrosty giełd na całym świecie. S&P500 zakończył tydzień na poziomie nie widzianym od 4 lat. Solidnym wzrostem pochwalić się może też WIG20, kończąc tydzień powyżej 2400 punktów.

W poniedziałek możemy obserwować kontynuację wzrostów z poprzedniego tygodnia. Dobre wieści związane z zapowiedzią skupu obligacji przez rząd Stanów Zjednoczonych i akceptacja podobnych działań w strefie euro dodała skrzydeł inwestorom.

Rynki zareagowały pozytywnie na te informację i powróciła chęć do podejmowania większego ryzyka. Spółki z WIG20 okazał się dobrą inwestycją. Na piątkowej sesji największe wzrosty zanotowały: JSW (+ 7,35 proc.), PKNORLEN (+7,20 proc.) i LOTOS (+6,64 proc.).

Po dużym wzroście cen miedzi (ponad 4 proc.), na londyńskiej giełdzie, cena KGHM notowanego w Warszawie wzrosła o 5,26 proc. i przekroczyła cenę 150 zł za akcję. Do odrabiania całorocznych strat zabrał się mWIG40 (wzrost o 1,99 proc.) i sWIG80 (wzrost o 1 proc.).

Dobry nastrój udzielił się też inwestorom z zachodniej Europy. Niemiecki DAX rósł w piątek o 1,4 proc., londyński FTSE o 1,60 proc., a francuski CAC40 zakończył ostatni dzień tygodnia z 2,27 proc. na plusie.

Rekordem wzrostów z poprzedniego tygodnia okazały się notowania na rosyjskiej giełdzie. W piątek zamknęła ona notowania z 7 procentowym wzrostem. Powodem tak dużego wzrostu są wypowiedzi analityków, którzy upatrują w rynku rosyjskim duży potencjał do wzrostów, rekomendując jednocześnie kupowanie akcji z tego regionu.

Początek tego tygodnia nie obfituje w dużą ilość danych. W poniedziałek poznamy bilans handlu zagranicznego w strefie euro ( prognoza 15 mld EUR) i indeks NY Empire State (poprzednio 5,82pkt., prognoza -2 pkt.). Na większość danych musimy poczekać do wtorku.

Bądź na bieżąco z sytuacją na rynkach

giełda
komenatrze giełdowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
Noble Securities
KOMENTARZE
(0)