Notowania

dziś w money
13.07.2010 08:17

Alcoa rozpoczęła sezon publikacji wyników w USA

Alcoa, największy producent aluminium na świecie, publikując wczoraj wieczorem raport kwartalny, w sposób umowny otworzyła kolejny sezon publikacji wyników w Stanach Zjednoczonych.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Alcoa, największy producent aluminium na świecie, publikując wczoraj wieczorem raport kwartalny, w sposób umowny otworzyła kolejny sezon publikacji wyników w Stanach Zjednoczonych. *

W II kwartale 2010 roku Alcoa zanotowała zysk netto na poziomie 136 mln dol., czyli 13 centów zysku w przeliczeniu na jedną akcję. Przychody wzrosły natomiast o 22% do 5,19 mld dol. W obu przypadkach były to wyniki powyżej rynkowych oczekiwań. Opublikowane przez Reuters prognozy mówiły o 11 centach zysków na akcję, po tym jak w analogicznym kwartale 2009 roku spółka zanotowała stratę na akcję w wysokości 47 centów. Przychody szacowano na poziomie 5,047 mld dol.

Inwestorzy pozytywnie przyjęli raport finansowy aluminiowego giganta. W handlu posesyjnym Alcoa podrożała o 3,5% do 11,25 dol., po tym jak jej akcje potaniały w czasie regularnej sesji o 0,6% do 10,87 dol. Inwestorów bardziej niż wyższe od oczekiwań zyski i przychody, mogło ucieszyć podwyższenie przez spółkę prognoz dynamiki popytu na aluminium w tym roku z 10% do 12%.

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Indeksy GPW w Money.pl ]( http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/ )
* [ Indeksy giełd na świecie ]( http://www.money.pl/gielda/swiat/ )
* [ Notowania surowców na świecie ]( http://www.money.pl/gielda/surowce/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: dziś w money, giełda, komenatrze giełdowe, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, komentarz, komentarze
Źródło:
X-Trade Brokers
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz