Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Banki na pierwszym planie

0
Podziel się

Wczorajsza obniżka rodzimego indeksu pod wodzą spółek sektora bankowego wspieranych przez KGHM może skłaniać niektórych inwestorów do kupna ich walorów.

Banki na pierwszym planie
bEioLRKJ

Po dobrej słabej sesji w Warszawie, gdzie WIG20 znalazł się na poziomie 1686,5pkt (-3,1%), jest szansa, że dziś nastroje będą lepsze.

Rozwojowi sytuacji w dzisiejszym dniu może sprzyjać zakończona na niewielkich minusach sesja na Wall Street, gdzie tamtejsze indeksy S&P500 oraz DJIA zanotowały obniżkę odpowiednio o 0,3% i 0,1%. Przeważająca część handlu na rynku amerykańskim, w której obserwowaliśmy ruch boczny indeksów odbywała się na poziomie poniedziałkowego zamknięcia co może na chwilę zastopować panikę wywołaną ewentualną pandemią. Jednakże czołowe znaczenie miały doniesienia kwartalne ze spółek, z których na pierwszy plan wysunął się sektor finansowy. Spekulacje na temat konieczności dekapitalizowania czołowych banków m.in. Bank of America, Citigroup były powodem silnej ich przeceny.

Korzystnie natomiast wygląda handel kontraktami na amerykańskie indeksy, które o poranku czasu warszawskiego notowane są na 0,6% plusach.

bEioLRKL

Wczorajsza obniżka rodzimego indeksu pod wodzą spółek sektora bankowego wspieranych przez KGHM może skłaniać niektórych inwestorów do kupna ich walorów. W dniu dzisiejszym inwestorzy będą reagowali na publikacje kwartalne banków BRE, NOBLE oraz BPH. Przed sesję wyniki opublikowały dwa pierwsze.

Zysk netto grupy BRE Banku w 1Q'09 spadł do 77,2 mln PLN z 344,6 mln PLN rok wcześniej i okazał się lepszy od oczekiwań rynku, który spodziewał się, że wyniesie on 59 mln PLN. Z kolei skonsolidowany zysk netto Noble Banku, przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej, wzrósł w 1Q'09 do 40,2 mln PLN z 37,1 mln PLN rok wcześniej. Przychody z tytułu odsetek w tym okresie wzrosły do 105,7 mln PLN z 41,8 mln PLN. Przychody z prowizji wzrosły do 123,7 mln PLN z 48,3 mln PLN.

Jeżeli spadkowe zapędy zostaną powstrzymane oraz sytuacja giełd otoczenia pozwoli, to nie wykluczone, że w najbliższych dniach możemy oczekiwać testowania poziomu 1700pkt. Spadki banków na rynku amerykańskim mogą przyczynić się do podobnego ruchu na Starym Kontynencie, dlatego w dniu dzisiejszym sektor bankowy licznie reprezentowany w WIG20 powinien wysunąć się na pierwszy plan. Z danych makro o godz. 11. poznamy europejskie Indeksy nastroju. W kolejnych godzinach rynek wyczekiwał będzie na dane dotyczące amerykańskiej dynamiki PKB za 1Q'09 gdzie spodziewany jest odczyt wynoszący -5%. w ostatnim kwartale 2008 r. ujemna dynamika sięgnęła 6,3%.

bEioLRLm
dziś w money
giełda
komenatrze giełdowe
KOMENTARZE
(0)