Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Mariusz Puchałka
|

Brakuje paliwa do dalszej wspinaczki

0
Podziel się:

Wszystkie indeksy warszawskiego parkietu zwyżką zakończyły wtorkowe zmagania. Tym razem najsłabszy okazał się indeks WIG20.

Brakuje paliwa do dalszej wspinaczki
bECYvEEl

Wszystkie indeksy warszawskiego parkietu zwyżką zakończyły wtorkowe zmagania. Tym razem najsłabszy okazał się indeks WIG20, którego marsz w górę powstrzymała strefa technicznego oporu opisanego przez poziomy 2.450-2.470 pkt.

Z kolei bardzo dobry dzień mają za sobą spółki małej i średniej kapitalizacji. To właśnie wśród segmentu mid i small caps można obecnie znaleźć najwięcej ciekawych tematów inwestycyjnych.

Indeks blue chips przed ważną decyzją

W komentarzach z ubiegłego tygodnia zakładaliśmy, iż skuteczna obrona poziomu 2.300 pkt. przez WIG20, a następnie konsolidacja w strefie 2.350-2.400 pkt. rodzą szansę na przedłużenie zwyżki i atak na strefę 2.450-2.470 pkt. Scenariusz ten wypełnił się, a na plus rynkowi trzeba zaliczyć przede wszystkim poprawę sentymentu wobec sektora bankowego. Dość dobrze również prezentuje się ostatnio paliwówka, w tym głównie PKN Orlen. Wzrostową korektę aprecjacji w rejon 110 zł zrealizował ponadto kurs KGHM.

bECYvEEn

Problemem z interpretacją trwałości kapitału, który zaangażował się w rynek w ostatnim czasie są obroty. Aktywność inwestorów pozostawia wiele do życzenia. Można przypuszczać, iż to właśnie głównie ten czynnik ryzyka powstrzymał wczoraj indeks WIG20 przed dalszą aprecjacją, tym bardziej, iż koniunktura na rynkach Europy Zachodniej sprzyjała podjęciu prób kontynuacji tendencji wzrostowej.

Indeks DAX kontynuuje aprecjację

Wspomnianą poprawę klimatu inwestycyjnego na rynkach Europy Zachodnie wspomogły wczoraj publikacje korzystnych danych makro. Pozytywne nastroje w godzinach porannych ustawiły najświeższe doniesienia z gospodarki chińskiej. Marcowy indeks PMI w końcu wykazał tendencję do stabilizacji, po szeregu wcześniejszych odczytów poniżej oczekiwań i poniższej odczytów z poprzednich miesięcy. Atmosferę do kupowania akcji np. na niemieckim rynku kapitałowym dodatkowo wspomogła publikacja analogicznego PMI dla strefy euro i głównych europejskich gospodarek.

GPW ma również częściowe wsparcie z Wall Street

bECYvEEt

Cichną obawy związane z określeniem terminu pierwszej podwyżki stóp procentowych w USA Nowa prezes FEDu w wypowiedzi w tym tygodniu sugerowała, iż sytuacja na rynku pracy w dalszym ciągu pozostawia wiele do życzenia. Słowa te oznaczają, iż FED w dalszym ciągu prowadząc swoją politykę na pierwszym planie utrzymywać będzie dobro o dynamikę wzrostu PKB. Rynek pracy jest natomiast pod szczególną ochroną.

Dzisiaj z ważnych publikacji zza Oceanu poznamy raport ADP, który powinien stanowić cenną wskazówkę przed piątkowymi kluczowymi danymi z rynku pracy (miesięczna stopa procentowa i liczba nowych miejsc pracy w sektorze prywatnym w marcu).

bECYvEEO
giełda
komenatrze giełdowe
wiadomości
KOMENTARZE
(0)