Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ciekawa końcówka dnia giełdowego

0
Podziel się:

Wczorajsze popołudniowe wydarzenia na polskim rynku zdominował casus „cudownego" fixingu. Od samego otwarcia sesja na GPW wróżyła znaczne spadki. W trakcie dnia WIG20 tracił ponad 8%.

*Wczorajsze popołudniowe wydarzenia na polskim rynku zdominował casus ,,cudownego" fixingu. Od samego otwarcia sesja na GPW wróżyła znaczne spadki. W trakcie dnia WIG20 tracił ponad 8%. *

Do godziny 16 obroty nieznacznie przekraczały miliard złotych. Jednak o godzinie 16.20 w trakcie ustalania fixingu obroty znacznie zwiększył się (o ponad 600 milionów złotych) a wszystkie indeksy obecne na GPW odzyskały znaczną część strat. Dyskusyjnym pozostaje fakt czy takie operacje powinny być badane przez KNF czy też nie. Faktem jest, że przy stosunkowo płytkim rynku jakim nadal jest warszawska GPW tego typu wydarzenia zdarzają się i będą się zdarzać - są częścią codziennego handlu.

Sesje w USA i Azji okazały się również niepomyślne. Rynki giełdowe mające sesje za oceanem zakończyły handel na minusie dając negatywny sygnał dla polskich inwestorów przed kolejną sesją warszawską.

EurPln po wysokim otwarciu odzyskuje nieco na sile. Z poziomu 3,78 polska waluta umocniła się do 3,7300. UsdPln po odnotowaniu 3,03 również obrał ,,południowy" kierunek schodząc do poziomu 2,99. W obu przypadkach przyczyną jest kurs EurUsd. Para ta po nocnym umocnieniu amerykańskiej waluty rozpoczęła ruch odwrotny by z poziomu 1,2380 wznieść się do 1,2480.

Wszystkie istotne publikacje makro z dnia dzisiejszego pochodzą z rynku amerykańskiego. Serię rozpoczynamy o godzinie 14.30 zasiłkami dla bezrobotnych oraz bilansem handlu zagranicznego. Pierwsza z publikacji przewidywana jest na poziomie niższym względem zeszłego tygodnia. Rynek oczekuje 483 tysięcy nowych zasiłków dla bezrobotnych względem 481 tysięcy z poprzedniego czwartku. W przypadku handlu zagranicznego oczekiwana jest nieznaczna poprawa bilansu. O godzinie 20.00 poznamy wysokość deficytu budżetowego w USA. Analitycy spodziewają się wzrostu tego wskaźnika do poziomu 92 miliardów dolarów z niemalże 56 miliardów z miesiąca poprzedniego.

ZOBACZ TAKŻE:

dziś w money
giełda
komenatrze giełdowe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
FMCM
KOMENTARZE
(0)