Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Michał Fronc
|

Dane o PKB USA wsparły giełdy

0
Podziel się

Na wczorajszej sesji na Wall Street powiało optymizmem, a giełdy zakończyły dzień na solidnych plusach.

Dane o PKB USA wsparły giełdy
bEgGcAWJ

Indeks Dow Jones wzrósł o 2,05%, S&P 500 o 2,25%, a technologiczny Nasdaq zyskał 1,84%. Zdecydowana poprawa sentymentu inwestycyjnego dokonała się pod wpływem publikacji dynamiki amerykańskiego PKB. Wzrost gospodarczy w USA w trzecim kwartale wyniósł 3,5% i wypadł lepiej od oczekiwań na poziomie 3,2%. Informacja ta zwiększyła nadzieje na zdecydowaną poprawa sytuacji w gospodarce oraz pozwoliła na zahamowanie obserwowanych ostatnio spadków. Najsilniej na wartości spośród spółek wchodzących w skład indeksu Dow Jones zyskały walory Alcoa (+8,97%) oraz Caterpillar (+4,04%). Po kilku sesja spadkowych do wzrostów powróciły także akcje spółek z sektora finansowego.

Dziś na sesji azjatyckiej także obserwować można było w większości wzrosty na fali pozywanych danych makro z USA. Tokijski indeks Nikkei wzrósł o 1,45% ciągnięty w górę przez walory spółek-eksporterów. Wzrost gospodarczy w USA przekłada się na rosnący popyt konsumpcyjny w tym kraju, który jest największych partnerem handlowym Japonii. Jako jedna z nielicznych dzień pod kreska zakończyła giełda w Seulu, tracąc 0,33%.
Dzisiejszą sesję rynki europejskie rozpoczęły w mieszanych nastrojach. Istotnie na wartości zyskują walory banków. Z kolei słabo dziś radzą sobie spółki energetyczne. Rynkom może być ciężko kontynuować zapoczątkowane wczoraj wzrosty, gdyż w najbliższym czasie brak jest zaplanowanych równie istotnych publikacji danych makro, co wczorajszy odczyt amerykańskiego PKB.

bEgGcAXm
dziś w money
giełda
komenatrze giełdowe
Źródło:
TMS Brokers
KOMENTARZE
(0)