Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Piotr Kaczmarek
|

Dane z rynku pracy na koniec tygodnia

0
Podziel się:

Spore wahania w trakcie wczorajszej sesji nie ostudziły zapału kupujących. Popyt utrzymuje swoją przewagę na parkiecie i wczorajszy wzrost o 1,6% jest kolejnym tego dowodem

Dane z rynku pracy na koniec tygodnia

Spore wahania w trakcie wczorajszej sesji nie ostudziły zapału kupujących. Popyt utrzymuje swoją przewagę na parkiecie i wczorajszy wzrost o 1,6% jest kolejnym tego dowodem. Obroty przekroczyły łącznie 1,1 mld złotych.

Wśród największych spółek cieszy nieco lepsza postawa sektora bankowego. Obroty w sektorze zwyczajowo skoncentrowały się na PKO i Pekao, a ich kursy wzrosły odpowiednio o 2,1% i 4,2%. Negatywna rekomendacja jednego z domów maklerskich przeszkodziła tymczasem kursowi Cersanitu. Akcje spółki spadły o 2,6%.

Na szerokim rynku utrzymuje się spokojna przewaga kupujących. Szerokość popytu nie jest bardzo wysoka, a na wartości zyskało 55% spółek. Prawdziwą euforię obserwowaliśmy na walorach przedstawicieli branży odzieżowej - Monnari i Vistuli. W przypadku Vistuli bodźcem do wzrostów mogła być informacja o zakupach akcji przez insidera, natomiast w przypadku Monnari trudno doszukiwać się bezpośrednich przyczyn gwałtownej zwyżki.

Ważnym momentem w trakcie dzisiejszych notowań może być publikacja dotycząca zmiany zatrudnienia w USA w maju. Raport z rynku pracy zostanie podany do wiadomości o godzinie 14:30. Rynek oczekuje spadku zatrudnienia w sektorze pozarolniczym o 520 tysięcy osób. WIG20 będzie dziś walczył o dobre zakończenie potencjalnie przełomowego tygodnia, co byłoby bardzo dobrym punktem referencyjnym do oceny szans popytu w kolejnych tygodniach.

dziś w money
giełda
komenatrze giełdowe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)