Notowania

giełda
05.11.2009 08:37

Decyzja Fed bez niespodzianek

Polityka niskich stóp w USA będzie jeszcze długo kontynuowana.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Stopy w USA długo pozostaną niskie *
Wczorajsza decyzja FED nie była żadnym zaskoczeniem dla rynku. Pozostawienie stóp procentowych bez zmian nie wpłynęło na rynek, ale ważniejszy okazał się komentarz Bena Bernanke, który powiedział, że polityka niskich stóp będzie jeszcze długo kontynuowana. To właśnie na to zdanie czekał rynek i dzięki temu kurs EUR/USD zanotował dzienne maksimum na poziomie 1,4908. Niestety bykom nie udało się utrzymać tego poziomu i dziś rano znajdujemy się w okolicy 1,4820. Przed nami kolejny dzień z decyzjami banków centralnych odnośnie stóp procentowych, które mogą wpływać na zachowanie inwestorów.
*Kontynuacja ruchu na złotym *
Znaczny wzrost na głównej parze przyczynił się do polepszenia sytuacji na parach złotowych. Kurs EUR/PLN zanotował minimum na poziomie 4,2347, a kurs USD/PLN na poziomie 2,8408. Dla obu par z punktu widzenia analizy technicznej były to ważne spadki, ponieważ odsunęliśmy się od bardzo ważnych poziomów oporu, których przebicie groziło większymi wzrostami. Dziś złoty będzie nadal pod wpływem inwestorów zagranicznych, ponieważ z naszej gospodarki brak jakichkolwiek istotnych informacji.
*Dziś decyduje EBC *
W trakcie dzisiejszej sesji poznamy kolejną porcję ważnych danych. Na początku o godzinie 11:00 opublikowana zostanie dynamika sprzedaży detalicznej w Strefie Euro. Spodziewany odczyt to -2,4% r/r, co będzie oznaczało poprawę w stosunku do poprzedniego miesiąca, kiedy to sprzedaż spadła o 2,6%. Następnie o 13:45 poznamy decyzję Europejskiego Banku Centralnego odnośnie stóp procentowych. W tym przypadku rynek nie oczekuje żadnych zmian i stopy powinny pozostać na poziomie 1%. Tradycyjnie o 14:30 odbędzie się konferencja EBC, na której Jean Claude Trichet przedstawi uzasadnienie decyzji banku. O tej samej porze inwestorzy poznają również najnowsze dane dotyczące liczby wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w USA. Oczekiwania wskazują na odczyt 523 tys., czyli nieco mniej niż poprzednie 530 tys. Zatem dzisiejsze dane będą sprzyjały wspólnej walucie, o ile nie będzie żadnych negatywnych niespodzianek.

Tagi: giełda, komenatrze giełdowe, dziś w money, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, komentarz, komentarze
Źródło:
FMCM
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz