Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Dobre nastroje okazały się chwilowe

0
Podziel się:

W środę inwestorzy doszli do wniosku, że wtorkowe wzrosty były jednak nieco na wyrost. W związku z tym początek wczorajszych notowań rozpoczął się od niewielkiej korekty.

Dobre nastroje okazały się chwilowe

W środę inwestorzy doszli do wniosku, że wtorkowe wzrosty były jednak nieco na wyrost. W związku z tym początek wczorajszych notowań rozpoczął się od niewielkiej korekty. W trakcie sesji popyt starał się wybrowadzić indeksy na plus, ale brak jakichkolwiek impulsów w trakcie dnia skutecznie uniemożliwił bykom ten proces.

Można śmiało powiedzieć, że wczorajsze notowania były sesją na przeczekanie przed dzisiejszym publikacjami makrekonomicznymi. Najmocniej straciła w środę giełda w Londynie (-0,89%), na giełdach w Paryżu i Frankfurcie spadki wyniosły -0,41% i -0,32%.

Wczorajsza sesja na GPW także zakończyła się pod kreską. Indeks WIG20 nie był w stanie przebić poziomu 2500 punktów, popytowi skutecznie przeszkodziły spadki na giełdach w Europie. Wskaźnik dużych spółek stracił na zamknięciu 0,54%. Z Polski napłynęły wczoraj gorsze dane o produkcji przemysłowej, która wzrosła o 10,3% r/r, ale nie wpłynęło to na zachowanie złotego, który kontynuował w środę dobrą passę. Kurs EUR/PLN zszedł poniżej 3,93 zł, natomiast dolar kosztował poniżej 3,06 zł.

Trzecią z rzędu wzrostową sesję zaliczyły natomiast wczoraj indeksy na Wall Street. Inwestorom za Oceanem pomogły doniesienia z Citigroup, który przewiduje fuzje i przejęcia w sektorze budownictwa. Indeks S&P500 zyskał na zamknięciu 0,15%, ale nadal znajduje się poniżej psychologicznej bariery 1100 punktów. Czwartek dobrze rozpoczęły indeksy w Azji, który także zakończyły poranną sesję na plusach, a japoński indeks Nikkei 225 wzrósł o 0,99%.

Mocne wzrosty na giełdach w Europie we wtorek okazały się jedniodniowym impulsem. Brak argumentów do wzrostów sprawia, że indeksom jest coraz trudniej osiągać wyższe poziomy. Dzisiejszy dzień przyniesie kilka publikacji m.in. z rynku pracy, a także wskaźników wyprzedzających, które mogą wpłynąć na bieżącą sytuację. Na GPW indeks WIG20 znajduje się w wąskiej konsolidacji pomiędzy poziomem 2450-2500 punktów, z której bez pomocy giełd zagranicznych będzie ciężko się wybić.

dziś w money
giełda
komenatrze giełdowe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)