Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Grzegorz Olejek
|

Dobre wyniki utrzymują rynek wysoko

0
Podziel się:

Okres publikacji wyników finansowych za oceanem sprzyja posiadaczom akcji. Prezentowane przez tamtejsze spółki osiągnięcia za ubiegły kwartał świadczą o odradzaniu się wzrostu gospodarczego w największej gospodarce świata.

Dobre wyniki utrzymują rynek wysoko

Optymistyczne są także oczekiwania na najbliższy okres stąd wysokie już notowania głównych indeksów tego rynku na razie nie są czynnikiem, który generuje podaż. Co prawda ostatnio byliśmy świadkami lokalnej konsolidacji notowań w czasie której była widoczna wyraźna polaryzacja oczekiwań co do dalszego kierunku ruchu rynku. Jednak to niezdecydowanie zostało anulowane i znowu obserwujemy presję strony popytowej. Wczorajsza lekka przewaga sprzedających nie zmienia na razie ogólnie pozytywnej tendencji rynkowej.

Poprawa nastrojów

Nasz rynek na fali światowego optymizmu poprawił swoje notowania anulując częściowo wcześniejsze negatywne wskazania krótkoterminowe. Indeks szerokiego rynku Wig na wykresie w układzie minutowym znacznie oddalił się od linii szyi potencjalnej formacji głowy i ramion, co zmniejsza istotnie jej negatywne krótkoterminowe prognostyczne znaczenie dla naszego rynku.

Jednocześnie na wykresie w układzie dziennym świecowym mamy wzrost w okolice poziomu 44 tys. punktów, co także częściowo neutralizuje wcześniejsze podażowe wskazania. Zarówno wcześniejsza spadkowa luka cenowa jak i późniejsze podażowe układy świecowe zostaną całkowicie anulowane w momencie wzrostu indeksu Wig powyżej poziomu 44 tys. punktów. Jednocześnie po sesji wczorajszej na wykresie notowań powstała wzrostowa luka cenowa z dolnym ograniczeniem przy poziomie około 42.8 tys. punktów. Będzie to obecnie pierwsza strefa wsparcia.

dziś w money
giełda
komenatrze giełdowe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)