Notowania

Przejdź na
giełda
01.12.2010 08:50

Dziś cudów nie będzie

Na dzisiejszej sesji w Warszawie na cuda, podobne do tych, jakie obserwowaliśmy we wtorek, raczej nie ma co liczyć. Można nawet obawiać się, że powrót do normalności może być bolesny.

Podziel się
Dodaj komentarz

We wtorek przetasowania w portfelach niezidentyfikowanych funduszy, pewnie zagranicznych, spowodowały, że nasz rynek zachowywał się dość dziwnie przez większą część dnia, a na fixingu wręcz zwariował. Wrażenie mogły też robić obroty, przekraczające 4 mld zł. Trudno przewidzieć, co stanie się dziś. Notowania kontraktów wskazują na zwyżkę na początku sesji.

Wtorkowa sesja za oceanem przyniosła spadek indeksów, mimo niezłych danych, dotyczących nastrojów konsumentów i kondycji przemysłu w rejonie Chicago. To nie jest dobry znak. Wszystko wskazuje na to, że rynek trochę zmęczony dwutygodniową stabilizacją, ma chęć skierować się w dół. S&P500 od 15 listopada poruszał się w wąskim przedziale 1173-1200 punktów.

Jego dolnej granicy dotknął już w poniedziałek, wczoraj zrobił kolejną przymiarkę do jej przełamania. Od szczytu z 5 listopada indeks stracił 45 punktów, czyli 3,7 proc., tylko dwukrotnie próbując bardziej energicznego wyjścia w górę. Próby te za każdym razem kończyły się po jednej sesji. Jeśli dzisiejsze informacje o sytuacji na rynku pracy, inwestycjach budowlanych i aktywności przemysłu nie spełnią oczekiwań, można spodziewać się mocniejszej zniżki. We wtorek momentami sięgała ona 1,1 proc., a po nieudanej próbie wyjścia nad kreskę, wyniosła 0,6 procent.

Dziś poznamy też wskaźniki aktywności gospodarczej w strefie euro. Oczekuje się ich wzrostu. Ich publikacja może nieznacznie wpłynąć na giełdy. Dla Polski, spodziewany jest niewielki spadek wskaźnika do 55 punktów. Już wiemy, że w Chinach wzrósł on mocniej niż się spodziewano. Wielkiej reakcji na tamtejszej giełdzie to nie spowodowało. Shanghai B-Share spadł o 0,4 proc. a Shanghai Composite zyskał 0,1 proc. Cieszyć się nie bardzo było z czego, bo wskaźnik PMI swą zwyżkę zawdzięczał w sporej mierze wzrostowi cen. A tego chińskie władze chcą uniknąć. Na razie obawy przed zacieśnianiem polityki pieniężnej odeszły w cień, ale w każdej chwili mogą powrócić.

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Indeksy GPW w Money.pl ]( http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/ )
* [ Indeksy giełd na świecie ]( http://www.money.pl/gielda/swiat/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: giełda, komenatrze giełdowe, dziś w money, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, komentarz, komentarze
Źródło:
Open Finance
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz