Notowania

dziś w money
13.10.2009 11:00

Europa rozpoczęła sesję od spadków

Dzisiejszą sesję giełdy europejskie rozpoczęły z przewagą spadków. Indeksy są ciągnięte w dół głównie przez banki.

Podziel się
Dodaj komentarz

Inwestorzy wstrzymują się z dokonywaniem większych transakcji w obrębie tego segmentu rynku w oczekiwaniu na wyniki finansowe amerykańskich banków za trzeci kwartał. W trzech kolejnych dniach swoje rezultaty kwartalne zaprezentują: JP Morgan, Goldman Sachs oraz Bank of America. Od rana na wartości traci także indeks WIG 20.

Na dzisiejszej sesji azjatyckiej w większości obserwować można było wzrosty. Tokijski indeks Nikkei 225 wzrósł o 0,6%, ciągnięty w górę przez spółki-eksporterów, zyskujące w ślad za osłabiającym się jenem. Na rynku utrzymuje się opinia, że Bank Japonii może zdecydować się jutro na nieprzedłużanie ratunkowego programu, wspierającego rynek kredytowy, który wygasa 31 grudnia. Z kolei dzień pod kreską zakończył koreański indeks KOSPI (-0,66%), ciągnięty w dół przez walory banków oraz stoczni.

Wczorajszą sesję giełdy na Wall Street zakończyły w okolicach poziomów poprzedniego zamknięcia. Indeks Dow Jones wzrósł o 0,21%, S&P 500 o 0,44%, a technologiczny Nasdaq stracił 0,01%. Giełdy rozpoczęły notowania od wzrostów napędzanych przez optymizm związany z publikacją wyników kwartalnych z amerykańskich spółek. Jednak w drugiej części dnia uczestnicy rynku częściowo zrealizowali zyski, sprowadzając indeksy w dół. Wczoraj ze względu na obchody Dnia Kolumba część instytucji finansowych nie pracowała, co przełożyło się na mniejszą aktywność inwestorów na rynku.

* [ ]( http://www.money.pl/gielda/surowce/ )[ Indeksy giełd na świecie ]( http://www.money.pl/gielda/swiat/ )
* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
Tagi: dziś w money, giełda, komenatrze giełdowe, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, komentarz, komentarze
Źródło:
TMS Brokers
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz