Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Paweł Satalecki
|

Giełdowe dołowanie

0
Podziel się

Dzisiejsza sesja przyniosła złe wiadomości: WIG wyznaczył nowy dołek bessy, a WIG20 jeszcze bardziej się zbliżył do starego.

Giełdowe dołowanie
bEiZdkid

Dzisiejsza sesja przyniosła złe wiadomości: WIG wyznaczył nowy dołek bessy, a WIG20 jeszcze bardziej się zbliżył do starego.

Już od samego początku handlu widać było, że _ efekt stycznia _ nie zadziała także w lutym. Indeksy wyraźnie spadały, WIG20 tracił 3,6 procent. Okolice 1540 pkt. na tym indeksie zatrzymały podaż i taka konsolidacja trwała prawie do końca. Prawie, bo szybki atak podaży, sprowadził wskaźnik nawet do ponad 4 -proc. strat.

bEiZdkif

Wciąż jednak spadki okraszone są małymi obrotami. Dziś wyniosły one zaledwie 640 mln złotych. Ale przy takim rynku - komu by się chciało handlować na szerszą skalę?

Warto wspomnieć, że spadki zanotowały dziś także główne indeksy w Europie. Tu jednak kapitał spekulacyjny pokazał siłę, i jak było w przypadku DAX oraz FTSE w ostatniej część sesji zdołał odrobić dużą część strat. U nas tego zabrakło. Możliwe, że coraz większa liczba inwestorów godzi się z pokonaniem jednak ostatnich dołków bessy na indeksie blue-chipów.

Awersja do naszego kraju nie zmieniła się także na rynku walutowym. Złoty wciąż tracił, za franka płacono po południu 3,01 zł, za dolara 3,51 procent. Trend spadkowy naszej waluty (a być może także i giełdy)
mogą przyhamować dane o inflacji: Ministerstwo Finansów spodziewa się w styczniu 3,2 procent. To może pokrzyżować nieco plany RPP.

ZOBACZ TAKŻE:

bEiZdkiG
giełda
komenatrze giełdowe
dziś w money
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)