Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Giełdowy tydzień na niewielkim minusie

0
Podziel się:

Miniony tydzień zakończył się nieznacznym spadkiem indeksów, jednakże jego dynamika była znacznie bardziej stonowana. Na poszczególnych sesjach indeksy oscylowały w wąskich przedziałach, co zazwyczaj sprzyja koncentracji kupujących na wybranej grupie spółek, która zachowywały się znacznie lepiej od rynku.

Liderem były bez wątpienia walory Getinu, które osiągnęły nowe absolutne maksimum na 3,75 zł. Ponadto wyróżniały zachowywały się akcje Hoopa, Betacomu oraz Grupy Onet, która ustanowiła nowe kilkuletnie maksimum. Tym nie mniej grono spółek, które w minionym tygodniu zachowywały się słabo jest nie mniej liczne. Na uwagę zasługuje przede wszystkim zachowanie Dębicy, Groclinu czy też Świecia, które w minionym tygodniu odnotowały spadki do dawno nie widzianych poziomów, a co gorsza nie powodowało to wzmożonego zainteresowania zakupem tych walorów. Prawdopodobnie inwestorzy starają się zdyskontować wyniki finansowe za ostatni IV kw. ub. i tak jak w przypadku LPP czy Grupy Onet winny one być znacząco lepsze, tak obawy o słabe rezultaty (Dębicy, Groclinu czy Świecia) skłaniają do wyzbywania się ich akcji.

W nadchodzącym tygodniu należy się liczyć z pewną podażą akcji, głównie ze strony inwestorów indywidualnych w związku z ofertą publiczną akcji Zelemra, co z kolei winno osłabić średnie i mniejsze spółki, które są domeną tej grupy inwestorów. Jeśli chodzi o zachowanie dużych spółek, to kluczową determinantą będzie rynek walutowy, gdzie jak pokazuje ostatni tydzień każde osłabienie PLN w odniesieniu do USD powoduje zwiększoną podaż akcji dużych spółek.

giełda
komenatrze giełdowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)