Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Grzegorz Olejek
|

Gorsze perspektywy dla wzrostu WIG

0
Podziel się
Gorsze perspektywy dla wzrostu WIG
bEgOqHPF

Kumulacja złych wieści

Ostatnio na rynku amerykańskim skumulowało się kilka słabych uwarunkowań około rynkowych, które przeważyły szale zwycięstwa na korzyść sprzedających. Gorsze wyniki na rynku pracy, zapowiedzi Obamy o ograniczeniu działalności inwestycyjnej dużych banków amerykańskich i możliwość schłodzenia koniunktury w Chinach gdzie władze powoli zakręcają kurek z pieniędzmi bojąc się bańki spekulacyjnej na rynku inwestycyjnym. Te negatywne czynniki, które pojawiły się w krótkim czasie skumulowały się i częściowo były odpowiedzialne za presję podaży w wyniku której dwa główne indeksy rynku w USA znalazły się poniżej linii trendu wzrostowego, a Dow Jones naruszył strefę poprzedniej konsolidacji. Niewątpliwie ryzyko inwestycyjne tego rynku uległo powiększeniu.

W strefie konsolidacji
Notowania indeksu szerokiego rynku Wig wczoraj poddały się presji sprzedających w reakcji na osłabienie notowań futures na indeksy amerykańskie. Spadek notowań futures od początku sesji podziałał na wyobraźnię uczestników naszego rynku, a dodatkowo pomogły w tym słabsze niż oczekiwano dane z rynku pracy za oceanem. Wczoraj publikowano także dane dotyczące krajowej produkcji przemysłowej, która wypadła gorzej niż oczekiwano gdyż wzrosła w grudniu w układzie rocznym o 7.4% podczas kiedy spodziewano się wzrostu o 11%. Jednak ogólna tendencja na wykresie wielomiesięcznym dynamiki produkcji wygląda dobrze, a słabszy wynik grudniowy na razie nie kreuje nowego negatywnego trendu.

bEgOqHPH

Z technicznego punktu widzenia notowania wczorajsze nieco pogorszyły perspektywy indeksu gdyż Wig spadł ponownie w obszar krótkoterminowej konsolidacji na wykresie w ukladzi minutowym. Jednak kluczowa strefa popytowa znajduje się w okolicy poziomu 40.7 tys. punktów i dopiero jej przełamanie może być zapowiedzią kłopotów dla posiadaczy akcji.

bEgOqHQi
dziś w money
giełda
komenatrze giełdowe
KOMENTARZE
(0)