Notowania

giełda
27.11.2008 06:45

GPW: Bez udziału Ameryki

Więcej argumentów na dzisiejszej sesji będą miały byki. Na ich korzyść przemawia kolejna udana sesja na nowojorskiej giełdzie.

Podziel się
Dodaj komentarz

Amerykańscy inwestorzy środowe notowania rozpoczęli od realizacji zysków po kilku dniach nieprzerwanych wzrostów. W miarę upływu czasu inicjatywę przejęły jednak byki. Słabe dane napływające cały wczorajszy dzień z amerykańskiej gospodarki nie stanowiły tym razem pokusy do pozbywania się akcji prowadząc do głębszej przeceny. Główne wskaźniki wspinały się praktycznie całą sesję by zakończyć dzień 3 - 3,5 proc. nad kreską.

Imponującymi wzrostami mogły zwłaszcza się pochwalić te spółki, o których ostatnio mówiło się najwięcej - Citigroup oraz koncerny General Motors oraz Ford. Najwyraźniej inwestorzy założyli optymistyczny wariant co do ich najbliższej przyszłości. Ich kursy wyraźnie odbiły.

Z powodu Dnia Dziękczynienia, amerykańskie rynki i giełdy są dziś zamknięte. Dla naszego rynku akcji może to oznaczać względny spokój z uwagi na brak danych z amerykańskiego rynku akcji oraz gospodarki. Popyt w Warszawie wspierany przez europejskie giełdy ma szansę podciągnąć nasze indeksy.

Nasz rynek akcji ma za sobą cztery z rzędu wzrostowe i widać wyraźnie, że dynamika wzrostów nieco słabnie. To może stwarzać pewne ryzyko niespełnienia się wzrostowego scenariusza. Należy cały czas zdawać sobie sprawę, że nasz rynek potrafi zaskakiwać nawet w najmniej oczekiwanych chwilach.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Indeksy GPW w Money.pl ]( http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/ )
* [ Indeksy giełd na świecie ]( http://www.money.pl/gielda/swiat/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: giełda, komenatrze giełdowe, dziś w money, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, komentarz, komentarze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz