Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
05.01.2006 18:14

GPW: Byki tym razem odpoczywały

Nie udało się indeksom giełdowym w Warszawie wzrosnąć po raz czwarty z rzędu. Mimo znakomitej postawy akcji KGHM, które wyceniano nawet na 70 złotych, WIG20 stracił ostatecznie symbolicznie 0,12 procent, głównie w wyniku realizacji zysków na akcjach PKNOrlen, TPSA, PKO BP, BPH oraz Pekao. Wartość obrotów spadła, ale i tak osiągnęła imponujący poziom 1,25 miliarda złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz

Nie udało się indeksom giełdowym w Warszawie wzrosnąć po raz czwarty z rzędu. Mimo znakomitej postawy akcji KGHM, które wyceniano nawet na 70 złotych, WIG20 stracił ostatecznie symbolicznie 0,12 procent, głównie w wyniku realizacji zysków na akcjach PKNOrlen, TPSA, PKO BP, BPH oraz Pekao. Wartość obrotów spadła, ale i tak osiągnęła imponujący poziom 1,25 miliarda złotych. Niemoc największych wykorzystały mniejsze spółki z indeksu blue-chip-ów TVN, BZWBK, Orbis, GTC, Softbank, Bioton oraz Agora.

W gronie spółek szerokiego rynku szał zakupów wywindował w górę akcje Stalexportu o dziewiętnaście procent, najwyżej od ośmiu miesięcy. Zwiększone zainteresowanie towarzyszyło również innym, tradycyjnym ulubieńcom spekulantów to jest papierom Alchemii, Skotanu, Capital Partners i Energoaparatury.

Podobnie jak na naszym parkiecie również inne europejskie rynki odpoczywały i zakończyły dzień bez większych zmian. Osłabienie gorączki zakupów pozwoliło rynkowi na płytką korektę, która nie zmienia bynajmniej obrazu rynku, który pozostaje pod kontrolą giełdowych byków. O ile kontynuacja wzrostów ograniczonym na najbliższych sesjach wydaje się prawdopodobna, to atak WIG20 z marszu na poziom 3000 tysięcy punktów może okazać się obecnie niemożliwy i wymaga przygotowania czyli wcześniejszej głębszej korekty i konsolidacji.

Tagi: giełda, komenatrze giełdowe, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, komentarze
Źródło:
Dom Maklerski BZ WBK
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz