Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

GPW: Cel dla byków 2555-2560 pkt

0
Podziel się:

Ostatnia sesja ubiegłego tygodnia zapisała się spadkiem prestiżowego indeksu warszawskiego giełdy.

*Ostatnia sesja ubiegłego tygodnia zapisała się spadkiem prestiżowego indeksu warszawskiego giełdy. *

WIG20 stracił 0,28% i notuje obecnie wartość 2539.42 pkt. Zniżka blue chipów pod koniec sesji to „zasługa" wygasania wrześniowych serii kontraktów terminowych. Poprzez silne koszykowe zlecenia indeks został zepchnięty poniżej czwartkowego odniesienia i w rezultacie zakończył dzień silnym zjadłem w dół. Wydaje się jednak, że wymowa inwestycyjna WIGu20 wciąż ma byczy charakter. Spadki bowiem nie były duże i byki nie odpuściły zbyt wiele pola stronie podażowej.

Mimo gorszego od prognoz wskaźnika Uniwersytetu Michigan dobrze swoje piątkowe sesje zamknęły indeksy zza Oceanem. S&P500 zyskał +0.08%, DJIA 0,12%, a technologiczny NASDAQ +0.54%. Z punktu widzenia analizy technicznej w drodze do mocniejszych wzrostów wykres w blue chipów ponownie musi sforsować linie 2555 pkt. – 2560 pkt. Zaimplikuje to tym samym powrót do krótkoterminowego trendu wzrostu i otworzy drogę do ataku na tegoroczne maksima.

Jeśli jednak w najbliższych dniach kupującym nie uda się ta sztuka, wtedy na wykresie wyraźnie zarysuje się formacja podwójnego szczytu, postulująca dalsze spadki WIGu20. Dziś nie będzie wielu informacji makro. Najprawdopodobniej rynek będzie czekał na popołudniowy, o 16, odczyt amerykańskiego indeksu rynku nieruchomości – NAHB (wskaźnik nastrojów na rynku nieruchomości) na wrzesień. Wartość prognozy to 14 pkt. Biorąc pod uwagę poranne rosnące wartości kontraktów na zachodnioeuropejskie parkiety należy spodziewać się dziś pozytywnego rozpoczęcia sesji notowań ciągłych w Warszawie.

Dobrze mogą dziś sobie radzić spółki miedziowe. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na giełdzie metali w Londynie teraz jest wyceniana na 7.798,00 USD za tonę, po wzroście notowań o 1,0%. Z kolei baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate, w dostawach na październik, tanieje rano czasu europejskiego na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku o 2 centy do 73,68 USD.

giełda
komenatrze giełdowe
dziś w money
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)