Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

GPW: Coraz lepszy sentyment

0
Podziel się:

Piątkowa sesja dobrze wpisywała się w scenariusz wypracowany przez inwestorów w ciągu ostatnich tygodni.

Piątkowa sesja dobrze wpisywała się w scenariusz wypracowany przez inwestorów w ciągu ostatnich tygodni.

Po kilkugodzinnym marazmie i trendzie horyzontalnym na rynek napłynęły informacje makro ze Stanów Zjednoczonych, po których indeksy wybiły w górę. Na zamknięciu WIG20 zwyżkował o 0,63% i zanotował wartość 2476.19 pkt. Dobrze swoje notowania zakończyły także parkiety zza Oceanem. S&P500 zyskał 1,32% (po 4 sesjach wzrostów indeks przebił ważny psychologiczny poziom 1100 pkt.), DJIA 1,24%, a technologiczny NASDAQ 1,53%.

Wzrosty były reakcją na lepsze od prognoz informacje z amerykańskiego rynku pracy. Z punktu widzenia analizy technicznej prestiżowy indeks warszawskiej giełdy znajduje się obecnie na linii oporu wyznaczonej przez lokalne szczyty ze stycznia bieżącego roku. Przed atakiem poziomu 2500 pkt. blue chipy muszą jeszcze sforsować wysokość 2490 pkt. Wsparć dla ewentualnych spadków należy obecnie szukać na liniach 2445 pkt. i 2415 pkt. Wydaje się, że dziś czeka nas spokojna sesja. Nie będzie wielu informacji makro, a do tego rynki w USA i Kanadzie nie będą dziś pracować z powodu święta pracy.

O 9 poznamy zmianę sprzedaży detalicznej oraz produkcji przemysłowej w Czechach za lipiec. Wartości prognoz to odpowiednio 0% r/r i 7,6% r/r. Informacją dnia powinien jednak być wrześniowy indeks Sentix (grupa wskaźników obrazujących oczekiwania inwestorów finansowych ) dla Strefy Euro. Wartość prognozy to 8,8 pkt. Biorąc pod uwagę poranne rosnące wartości kontraktów na zachodnioeuropejskie i amerykańskie parkiety oraz dobre zakończenia sesji w Azji (HANG SENG +1.32%, NIKKEI225 +1.99% ) należy spodziewać się dziś pozytywnego rozpoczęcia sesji notowań ciągłych w Warszawie.

giełda
komenatrze giełdowe
dziś w money
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)