Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Joanna Pluta
|

GPW: Dobre nastroje po przerwie

0
Podziel się

Ostatnia przed Świętami sesja na amerykańskich giełdach zakończyła się w dobrych nastrojach.

GPW: Dobre nastroje po przerwie
bEivZEFx

Dow Jones oraz S&P 500 zyskały po około 0,50%. Zwyżkowały głównie spółki z sektorów: bankowego, surowcowego i technologicznego. Obroty były jednak niewielkie ze względu na zdecydowanie mniejszą aktywność inwestorów przed Świętami. W czasie sesji uczestnicy rynku nie poznali również wielu istotnych danych makroekonomicznych - jedynymi istotnymi publikacjami były tygodniowe dane o nowo zarejestrowanych bezrobotnych oraz miesięczna dynamika zamówień na dobra trwałego użytku. Liczba osób ubiegających się o zasiłek zmniejszyła się na przestrzeni tygodnia do 452 tys. z 480 tys. tydzień wcześniej.

Dziś w Azji indeksy wzrastały - Nikkei 225 zyskał na zamknięciu 1,33%, a Shanghai Composite odnotował zwyżkę o 1,51%. Jedynym przegranym dzisiejszej sesji azjatyckiej był Hang Seng, który zamknął się z niewielką stratą na poziomie 0,17%. Nastroje na giełdzie w Tokio poprawiły się m.in. za sprawą lepszych od oczekiwań danych z japońskiej gospodarki.

Przedstawiona dziś wstępna publikacja produkcji przemysłowej wskazała na jej wzrost o 2,6% m/m w porównaniu z 0,5% m/m miesiąc wcześniej. Jest to najwyższy odczyt dynamiki produkcji na przestrzeni ostatnich 6 miesięcy.

bEivZEFz

Umiarkowanie dobre nastroje panują również w czasie dzisiejszej sesji europejskiej. Liderem wzrostów na Starym Kontynencie był rano krajowy WIG-20, który około godz. 10.15 zwyżkował o 1,10%. Zmienność jest jednak ograniczona za sprawą święta rynkowego w Wielkiej Brytanii, w związku z którym giełda londyńska nie pracuje, a znacząca grupa inwestorów pozostaje poza rynkiem.

bEivZEGa
dziś w money
giełda
komenatrze giełdowe
Źródło:
TMS Brokers
KOMENTARZE
(0)