Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

GPW: Im gorzej tym lepiej

0
Podziel się:

Ostatnia sesja ubiegłego tygodnia zakończyła się umiarkowanym spadkiem prestiżowego indeksu warszawskiej giełdy.

Ostatnia sesja ubiegłego tygodnia zakończyła się umiarkowanym spadkiem prestiżowego indeksu warszawskiej giełdy.

WIG20 stracił 0,66% i notuje obecnie poziom 2609.15 pkt. Lepiej poradziły sobie indeksy zza Oceanem. S&P500 zyskał 0,61%, DJIA 0,53%, a technologiczny NASDAQ o 0,77%. Warto zwrócić uwagę, że wzrosty miały miejsce mimo gorszych od prognozowanych danych makro z rynku pracy (stopa bezrobocia)
. Paradoksalnie wywołuje to u inwestorów przekonanie, że stan ten może spowodować dalsze kroki FEDu, mające na celu zaktywizowanie gospodarki (wpuszczenie nowych dolarów w rynek). Jeśli jednak ten scenariusz będzie miał miejsce, trudno nie postawić tezy, że jesteśmy świadkami kolejnej rosnącej bańki, która sztucznie zawyża faktyczny potencjał w amerykańskiej gospodarce.

Z punktu widzenia analizy technicznej wykres blue chipów znajduje się obecnie na linii wsparcia (2610 pkt.). Zejście poniżej tego poziomu otworzy drogę na pułap 2600 pkt. i 2570 pkt. Oporów dla ewentualnych wzrostów należy szukać na pułapach 2626 pkt. i 2664 pkt. Nie będzie dziś wielu danych makro. O 8.45 poznamy jedynie zmianę produkcji przemysłowej we Francji za sierpień (prognozy to 0,2% m/m; 3,5% r/r). Po sesji, bo o 19.30, będą jeszcze mieć miejsce publiczne wystąpienia szefów ECB oraz BoE. Biorąc pod uwagę poranne rosnące wartości kontraktów na zachodnioeuropejskie parkiety należy spodziewać się dziś pozytywnego rozpoczęcia sesji notowań ciągłych w Warszawie.

dziś w money
giełda
komenatrze giełdowe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)