Notowania

giełda
28.12.2012 17:50

GPW: Indeks WIG20 poniżej 2600 punktów. W ciągu roku zyskał...

Przeczytaj w komentarzu Money.pl, co się stało na GPW w Warszawie.

Podziel się
Dodaj komentarz
Maciej Rynkiewicz , analityk Money.pl Analityk rynków finansowych i procesów zachodzących w gospodarce. Stawia na chłodną analizę fundamentalną, jednak nie ignoruje emocji tłumu. Gorący zwolennik komentowania zdarzeń ekonomicznych za pomocą liczb.

*Indeks WIG20 zamknął ostatnią sesję w roku na 0,68 proc. minusie, czyli na poziomie 2583 punktów. W ciągu całego roku WIG20 zyskał prawie 19 procent. *

Dzisiejsza sesja na europejskich parkietach przebiegała pod dyktando sprzedających, najważniejsze indeksy na Starym Kontynencie kończą dzień pod kreską - niemiecki DAX traci około 0,6 proc., z kolei francuski CAC40 prawie półtora procent.

Dwie sesje w ostatnim tygodniu 2012 roku nie przyniosły przełomu na warszawskiej giełdzie. Indeks WIG20 stracił w tym czasie mniej niż punkt. Jednym z motorów napędowych okazał się chemiczny Synthos, którego papiery zdołały się odbić od lokalnego minimum na poziomie 5,21 zł i zamykają tydzień po cenie 5,41 zł. Powody do zadowolenia mają również akcjonariusze Boryszewa, który tylko dzisiaj zyskał 1,64 proc.

Notowania indeksu WIG20 w mijającym tygodniu Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Inwestorzy w mijającym tygodniu skupili swoją uwagę w głównej mierze na negocjacjach w sprawie walki z _ klifem fiskalnym _ w USA. Przed świętami, Republikanie i Demokraci nie zbliżyli bowiem swoich stanowisk w tej sprawie. Przedstawiciele GOP nadal chcą, by ulgi zostały zlikwidowane tylko dla zarabiających powyżej miliona dolarów rocznie. Z kolei administracja urzędującego prezydenta wyraża zgodę na poziom co najwyżej 400 tysięcy dolarów rocznie.

Ostatecznie rozwiązanie musi zapaść dzisiaj o godzinie 21, na spotkaniu liderów. Jednak prawdopodobnie Barack Obama nie zdoła przekonać Johna Boehnera do swojego zdania i _ klif fiskalny _ zacznie się od nowego roku realizować.

Porównaj na wykresach notowania walut Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: giełda, komenatrze giełdowe, dziś w money, wiadomości, komentarze gieldowe, gospodarka, komentarze giełdowe, komentarze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz