Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dziś w money
16.09.2010 08:48

GPW: Indeksy w konsolidacji

Notowania wczorajszego dnia na rynkach zachodnich nie przyniosły istotnej zmiany uwarunkowań technicznych. Indeksy europejskie konsolidują się od kilku sesji na bieżących poziomach.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Notowania wczorajszego dnia na rynkach zachodnich nie przyniosły istotnej zmiany uwarunkowań technicznych. Indeksy europejskie konsolidują się od kilku sesji na bieżących poziomach. *

Podobnie sytuacja wygląda na rynku amerykańskim gdzie wczorajszy niewielki wzrost zachowuje poprzednie uwarunkowania wykresowe w mocy. Z jednej strony mamy tam kontynuację krótkoterminowej tendencji wzrostowej z drugiej strony aktualną strefę lokalnych oporów wynikającą z poprzednio ustanowionych maksimów cenowych.

Publikacja wczorajszych danym makro miała mieszany charakter. Najpierw uczestnicy rynku akcji poznali odczyt wskaźnika NY Empire State który okazał się gorszy od oczekiwań, a później dane dotyczące produkcji przemysłowej. W przypadku tej drugiej statystyki odczyt był zgodny z oczekiwaniami.

Trend wzrostowy nadal aktualny

Notowania na naszym rynku akcji w dniu wczorajszym były podobne do tego co działo się na sesji środowej i wtorkowej. Otwarcie w okolicy poprzedniego zamknięcia i stabilizacja notowań powyżej wzrostowej luki cenowej. Wczorajsza sesja jedynie tym się różniła od poprzednich że pod koniec notowań byliśmy świadkami większej presji kupujących, co pozwoliło zamknąć notowania na niewielkim plusie.

Uwarunkowania techniczne dla indeksu szerokiego rynku Wig nie uległy zmianie. Nadal aktualna jest tendencja wzrostowa, a notowania indeksu utrzymują się powyżej górnego ograniczenia formacji trójkąta. Jednocześnie przed kupującymi rozciąga się strefa oporu na poziomie obecnych notowań wynikająca z średnioterminowego kwietniowego szczytu.

Tagi: dziś w money, giełda, komenatrze giełdowe, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, komentarz, komentarze
Źródło:
ING DM
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz