Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Marek Knitter
|

GPW: Kolejna sesja pod wpływem USA?

0
Podziel się

Na rynku akcji możliwe są wzrosty, przynajmniej na początku sesji. Indeksy szukają możliwości wyjścia z konsolidacji, która staje się coraz bardziej męcząca dla graczy.

GPW: Kolejna sesja pod wpływem USA?
bDAfoOaJ

Na rynku akcji możliwe są wzrosty, przynajmniej na początku sesji. Indeksy szukają możliwości wyjścia z konsolidacji, która staje się coraz bardziej męcząca dla graczy.

Poniedziałek okazał się ponownie szczęśliwy dla byków, jednak skala wzrostu nie była już tak duża jak tydzień wcześniej. Niechęć do większego zaangażowania gotówki na rynku akcji skutecznie hamuje każdą inicjatywę na zdecydowane wybicia się w górę. Nadal więc pozostaje realne zagrożenie przełamania marazmu przez główne indeksy, ale w dół.

Po wczorajszej sesji w USA trudno oczekiwać większych fajerwerków. Najważniejsze indeksy za oceanem zamknęły się na plusach, ale sesje nie miały zbyt spokojnego przebiegu. S&P był blisko 1375 pkt, ale niestety zakończył tuż pod tym poziomem. Tam również rynek szuka swojego ujścia, ale konkretnego uzasadnienia jeszcze brakuje.

bDAfoOaL

Kolejne dane z rynku nieruchomości wprowadziły tylko jeszcze większe zamieszanie i spekulacyjne odbicia. Inwestorzy jak brzytwy uchwycili się informacji, że zostanie utrzymany rating jednej z firm finansowych. Jak na razie zwyciężyły za oceanem byki.

W Polsce zbiera się Rada Polityki Pieniężnej. Większość analityków oczekuje zaostrzenia polityki monetarnej w tym tygodniu lub w marcu. Jednak dopiero środek tygodnia będzie miał większy wpływ na plany inwestorów nad Wisłą. Wtedy bowiem poznamy ostateczną decyzję RPP .

Po południu poznamy dane dotyczące inflacji PPI za styczeń i zaufania konsumentów za miesiąc luty w USA. Nie ulega wątpliwości, że reakcja inwestorów będzie bardzo ciekawa. Pod koniec naszej sesji optymizm byków może szybko zostać stłumiony. Wiele będzie zależało od tego jak już wysoko będą nasze indeksy i czy będą jeszcze wtedy nad kreską.

bDAfoObm
dziś w money
giełda
komenatrze giełdowe
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)