Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

GPW: Koniec tygodnia na minusie?

0
Podziel się:

Wczorajsza sesja przyniosła lekkie odreagowanie kilkudniowych spadków prestiżowego indeksu warszawskiej giełdy.

*Wczorajsza sesja przyniosła lekkie odreagowanie kilkudniowych spadków prestiżowego indeksu warszawskiej giełdy. *

WIG20 zyskał 0,29% i notuje obecnie wartość 2400,33 pkt. Gorzej swoje sesje, mimo lepszych od prognoz danych z rynku pracy, zakończyły amerykańskie indeksy. DJIA stracił 0,74%, S&P500 0,77, a technologiczny NASDAQ 1,07%. Z punktu widzenia analizy technicznej spadek wykresu WIGu20 został zatrzymany na psychologicznym wsparciu na linii 2400 pkt. Przekroczenie tego pułapu otworzy drogę do dalszego kreślenia prawego ramienia formacji RGR, a najbliższe wsparcie w tym scenariuszu należy wyróżnić na poziomie 2360 pkt.

Opory dla ewentualnych wzrostów indeksu znajdują się obecnie na wysokościach 2430 pkt. i 2450 pkt. Przed sesją swoje wyniki za 2Q'10 opublikował Getin Holding – spółka wypracowała 104,8 mln PLN zysku netto wobec konsensusu równego 65 mln PLN. Dziś na notowania wpływ będą mieć dane makro z Europy i z Ameryki. O 10.30 poznamy szwajcarski indeks instytutu KOF za sierpień (wartość prognozy jest równa 2,2 pkt.). Później, bo o 14.30 na rynek napłynie odczyt annualizowanego amerykańskiego PKB za 2Q'10 (1,4%). Przed zakończeniem sesji w Warszawie, bo o 16, rynek pozna jeszcze sierpniową wartość indeksu Uniwersytetu Michigan (69,6 pkt.).

O tej godzinnie będzie też miało miejsce wystąpienie szefa FED. Biorąc pod uwagę spadające poranne wartości kontraktów na zachodnioeuropejskie parkiety należy spodziewać się dziś ujemnego rozpoczęcia sesji notowań ciągłych w Warszawie. Słabo mogą sobie radzić spółki petrochemiczne. Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate, w dostawach na wrzesień, zniżkuje rano czasu europejskiego na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku o 0,7%, do 72,87 USD.

giełda
komenatrze giełdowe
dziś w money
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)