Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dziś w money
16.07.2009 16:45

GPW: Ledwo na plus

Na rynku akcji panowały bardzo zmienne nastroje. Po początkowym spadku ostatecznie zakończyliśmy na niewielkim plusie.

Podziel się
Dodaj komentarz

Do południa wskaźnik największych spółek na GPW w Warszawie praktycznie znajdował się bez przerwy pod kreską. Powoli jednak zaczął rosnąć z chwilą kiedy wydawało się, że w Stanach Zjednoczonych dojdzie do pozytywnego otwarcia. Wsparciem we wzroście indeks WIG20 miał po stronie banków. Pekao i PKO BP przy sporych obrotach zyskiwały na wartości. Dopiero pod sam koniec ten pierwszy zamknął się na poziomie z zamknięcia. Z kolei PKB BP zyskał 1,4 proc.

Rynek oczekiwał zarówno na dane jak i na otwarcie parkietów w USA. Pierwsze informacje wsparły byków. Okazało się, że w minionym tygodniu liczba osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych spadła o 47 tys. do 522 tys. Są to dane wyraźnie lepsze od rynkowych prognoz, które zakładały odczyt na poziomie 565 tys.

Z kolei indeks opracowywany przez filadelfijski oddział Rezerwy Federalnej (Philadelphia Fed Index), który obrazuje kondycję gospodarczą w stanach Pensylwania, New Jersey i Delaware, spadł w lipcu do poziomu -7,5 pkt. -2,2pkt. w czerwcu. Rynek oczekiwał, że będzie to -5 pkt.

Dane te spowodowały, że na początku sesji mieliśmy spadek a później wzrost głównych indeksów. Inwestorzy w kraju próbowali się dostosować do szybko zmieniających się nastrojów w USA i ostatecznie zamknęliśmy się na niewielkim plusie.
Indeks WIG20 wzrósł o 0,06 proc. do 1913 punktów. Obroty na całym rynku wyniosły ponad 1,33 mld zł.

Tagi: dziś w money, giełda, komenatrze giełdowe, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, komentarz, komentarze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz