Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

GPW: Nowy kwartał czas zacząć

0
Podziel się

Ostatnia sesja trzeciego kwartału zapowiadała się wzrostowa. Tak też i było. WIG20 zyskał 1,15% i zamknął się na poziomie 2615,22 pkt.

bEhESNud

*Ostatnia sesja trzeciego kwartału zapowiadała się wzrostowa. Tak też i było. WIG20 zyskał 1,15% i zamknął się na poziomie 2615,22 pkt. *

Tym samym jest to najwyższy kurs zamknięcia od ponad 2 lat, choć do pobicia intradayowego maksimum z kwietnia brakło 4 pkt. Do takiego wyniku przyczyniły się dobre dane makro z USA gdzie podano finalny odczyt PKB za 2Q'10 trochę lepszy od oczekiwań, a następnie indeks Chicago PMI (60,4 pkt wobec oczek 56 pkt). Miniony kwartał był bardzo korzystny dla posiadaczy akcji.

Główny indeks zyskał w tym okresie 15,2% przy czym aż 5,5% to zasługa akcji KGHM. Miedziowy gigant był prawdziwą gwiazdą WIG20. Sprzyjały mu rosnące ceny miedzi oraz wysyp pozytywnych rekomendacji. Niewiele mniej zyskały walory PKO BP (20,8%). Z drugiej strony pod wyraźną presja znajdował się CEZ (-7%) i Asseco Poland (-2,8%). Szeroki indeks rynku WIG zyskał 14,8%. Nie brakowało w nim prawdziwych tzw. grzanek. Akcje Cityinteractive wzrosły o 286,2%, Beefsanu o 167,2% a MW Trade o 163%. Po czerwonej stronie rynku znalazł się Sfinks (-30%), Procad (-27,5%) i Sobieski (-26,8%).

bEhESNuf

Z indeksów branżowych najwięcej zyskały spółki chemiczne (+18,3%). Wielu inwestorów na pewno zadaje sobie pytanie co nas czeka w kolejnym kwartale. Ostatnio w prasie głośno zrobiło się o formacjach technicznych na głównych indeksach zapowiadających wzrosty(diament na WIG20 czy też trójkąt na DAX). Indywidualnej ocenie pozostawić należy tą kwestię jednak faktem jest, że analiza techniczna działa tym gorzej im więcej osób widzi daną formację. Dzisiaj inwestorzy będą oczekiwać przede wszystkim danych z amerykańskiej gospodarki (indeks Uniwersytetu Michigan o 15:55 oraz indeks ISM dla przemysłu o 16:00). Do tego czasu możemy być świadkami spokojnej sesji.

bEhESNuG
dziś w money
giełda
komenatrze giełdowe
KOMENTARZE
(0)