Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

GPW pod wpływem wyników z USA

0
Podziel się

Nadchodzące sesje za oceanem przyniosą publikacje wyników kwartalnych największych spółek na Wall Street. Cena ropy naftowej sprzyja długiej pozycji na akcjach.

GPW pod wpływem wyników z USA
bDAqlykB

*Nadchodzące sesje za oceanem przyniosą publikacje wyników kwartalnych największych spółek na Wall Street. Cena ropy naftowej sprzyja rynkom akcji. *

Piątkowa sesja w USA zakończyła się porażką technologicznego indeksu, który wskazał na zamknięciu -1,3 procent. Równolegle Dow Jones finiszował na +0,4 procent, z kolei S&P500 utrzymał poziom z ostatniej sesji. Pierwsza połowa sesji na Nasdaq Composite przebiegała pod naciskiem sprzedających, a obóz byka nie zdołał do końca notowań odrobić wcześniejszych strat.

Przede wszystkim słabe wyniki spółek reprezentujących nowe technologie pogrążyły długą pozycję. Osiągnięcia Google i Microsoftu poniżej wcześniejszych oczekiwań, stały się argumentem w rękach podaży. Na drugim biegunie dobrze zaprezentowały się papiery IBM, spółka poinformowała o około 22 procentowym zwiększeniu zysku kwartalnego oraz podwyższyła prognozy zysku na rok 2008.

bDAqlykD

Rynkom akcji pomaga cena czarnego złota, która w piątek zeszła poniżej 129 dolarów za baryłkę. Krótkoterminowo ropa kontynuuje trend spadkowy. Dla polskich inwestorów, a w szczególności konsumentów surowca, dobrą wiadomością jest również umacnianie się złotego. To zaś powinno przyczynić się do obniżenia ceny paliw płynnych na stacjach benzynowych w najbliższych tygodniach.

Dzisiejsza sesja nie przyniesie istotnych danych makroekonomicznych dotyczących Eurolandu i Polski. Z kolei po godzinie 16:00 polskiego czasu poznamy odczyt ważnego Indeksu wskaźników wyprzedzających LEI w USA za miesiąc czerwiec. Wstępna prognoza mówi o -0,1 procent, przy ostatnim wskazaniu na poziomie +0,1 procent.

W tym tygodniu poznamy szereg wyników finansowych największych spółek za oceanem. Osiągnięciami pochwalą się między innymi: Bank Of America, Apple, Wachovia, Yahoo, Boeing, Pepsico, 3M, Credit Suisse, ale to tylko początek długiej listy.

Próbując uchwycić sesję najbardziej istotną pod względem publikacji wskaźników koniunktury czy innych informacji makro, należy zwrócić uwagę na piątkowe notowania. Wtedy poznamy bardzo ważne odczyty dotyczące między innymi zamówień na dobra trwałego użytku oraz sprzedaży nowych domów.

bDAqlykJ

Z kolei patrząc przekrojowo na najbliższe sesje pod względem danych makro Polski, należy podkreślić środowy odczyt koniunktury gospodarczej w przemyśle, budownictwie, handlu detalicznym oraz piątkowe doniesienia na temat sprzedaży detalicznej w czerwcu.

bDAqlyle
dziś w money
giełda
komenatrze giełdowe
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)