Notowania

dziś w money
18.12.2008 06:15

GPW: Podaż już daje znać o sobie

Im bliżej końca tygodnia, tym większe emocje na giełdzie w Warszawie. Przed nami kolejna sesja, na której mogą dziać się cuda.

Podziel się
Dodaj komentarz

Inwestorzy zastanawiają się przed ostatnimi sesjami tego tygodnia, czego można się spodziewać po zachowaniu naszego rynku akcji. Z całą pewnością będzie ciekawie i wcale nie za sprawą napływających danych. Wydarzenia na rynkach zagranicznych schodzą w tej chwili na drugi plan. Wszystko przez inwestorów zaangażowanych na rynku terminowym, którzy już rozpoczęli swoją grę przed piątkowym terminem wygasania grudniowych kontraktów terminowych na WIG20.

Historia naszej giełdy pokazuje, że krótko przed rozliczeniem każdej serii kontraktów terminowych dochodzi do niecodziennych sytuacji. Wówczas w trakcie sesji mają miejsce duże wahania indeksów, a jej przebieg i zakończenie bywa trudne do przewidzenia.

Komisja Nadzoru Finansowego już zdążyła, w wydanym komunikacie, ostrzec uczestników rynku, że największej podaży akcji spółek z indeksu WIG20 można się spodziewać się już w ostatniej godzinie piątkowych notowań. Tymczasem namiastkę tego co może się wydarzyć dziś i na piątkowej sesji mieliśmy już w środę. Atak podaży nastąpił niedługo przed zakończeniem notowań w Warszawie.

Warto zauważyć, że uwaga inwestorów handlujących na naszym parkiecie skupia się w ostatnich dniach na czterech spółkach: Pekao, PKO BP, TP SA i KGHM. Wahania ich kursów w ciągu ostatnich sesji decydowały o poziomach głównych indeksów naszej giełdy. Na wczorajszym fixingu udało w wyniku potężnego zlecenia sprzedaży, głównie wymienionych podmiotów, WIG20 stracił 1,5 proc. na wartości.

Na dzisiejszej sesji na pewno możemy oczekiwać kolejnych emocji. Reszta jest już mniej oczywista do przewidzenia. Spodziewam się jednak sporej zmienności i przewagi podaży co oznacza spadki indeksów. Zakładam też, że część inwestorów, nie mających nic wspólnego z grą na kontraktach, będzie chciała się pozbyć akcji przed głośno zapowiadanym atakiem spekulantów.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Indeksy GPW w Money.pl ]( http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: dziś w money, giełda, komenatrze giełdowe, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, komentarz, komentarze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz