Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

GPW: Presja na realizację zysków

0
Podziel się:

Wczorajsza sesja zapisała się czwartym z rzędu dniem wzrostów na warszawskim parkiecie.

Wczorajsza sesja zapisała się czwartym z rzędu dniem wzrostów na warszawskim parkiecie.

WIG20 zwyżkował o 0,42% i notuje obecnie wartość 2357,54 pkt. Blisko zera swoje notowania zakończyły wczoraj parkiety w Stanach Zjednoczonych. DJIA stracił 0,09%, a S&P500 zyskał 0,04%. Przebieg sesji miał charakter podobny do poprzedniej, tj. po początkowych zwyżkach pod koniec sesji sprzedający przechwycili inicjatywę i sprowadzili indeksy do poziomów odniesień.

Z punktu widzenia analizy technicznej blue chipy w mocniejszych wzrostach są ograniczone poziomami 2370 pkt. i 2383 pkt. Wsparć należy szukać na pułapach 2328 pkt. i 2315 pkt. Za pozytywne należy uznać, że wykres wciąż znajduje się powyżej dołków z końca ubiegłego roku (poziomy 2300 pkt. - 2315 pkt.). Dziś na notowania wpływ będą mieć dane makro z Eurolandu i z Ameryki. O 11 poznamy PKB w Europie za 4Q09. Wartość prognozy wynosi 0,1% k/k.

Później, bo o 13 i 13.45 poznamy decyzję Banku Centralnego Wielkiej Brytanii i EBC w sprawie ewentualnej zmiany stóp procentowych. Prognozy zakładają pozostawienie stóp na obecnych poziomach, tj. odpowiednio 0,5% dla Wielkiej Brytanii i 1% dla strefy Euro. Później czekają nas informację zza Oceanu. O 14.30 poznamy liczbę wniosków o zasiłek dla bezrobotnych (prognoza to 469 tys.), zmianę jednostkowego kosztu pracy (prognoza to -4,4%) oraz zmianę wydajności pracy za 4Q09 (prognoza wynosi 6,2%).

Przede zakończeniem sesji w Warszawie, bo o 16, na rynek napłyną, jak się wydaje kluczowe dla rozstrzygnięć dzisiejszej sesji, informację z amerykańskiego przemysłu i rynku nieruchomości za styczeń. Inwestorzy poznają: zmianę zamówień w przemyśle (wartość prognozy wynosi 1,5% m/m), zmianę zamówień na dobra trwałego użytku (prognoza wynosi 3% m/m) oraz indeks podpisanych umów kupna domów (wartość prognozy to 1% m/m). Biorąc pod uwagę ujemne zakończenia sesji w Azji (NIKKEI225 -1,05%, HANG SENG -1,17%) oraz spadające poranne wartości kontraktów na zachodnioeuropejskie i amerykańskiego kontrakty należy spodziewać się dziś negatywnego rozpoczęcia sesji notowań ciągłych w Warszawie.

dziś w money
giełda
komenatrze giełdowe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)