Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

GPW: Presja podaży

0
Podziel się:

Ostatnia sesja ubiegłego tygodnia przyniosła umiarkowane wzrosty głównego indeksu warszawskiej giełdy.

*Ostatnia sesja ubiegłego tygodnia przyniosła umiarkowane wzrosty głównego indeksu warszawskiej giełdy. *

WIG20 po zwyżce o 0,53% notuje obecnie wartość 2415,82 pkt. Z punktu widzenia analizy technicznej wykres oddalił się od linii 2400 pkt. i znajduje się na oporze równym 2413 - 2415 pkt. Dalsze opory należy wyróżnić na wysokościach 2434 pkt. i 2450 pkt. Wsparcia dla ewentualnych spadków znajdują się na poziomach 2390 pkt. i 2370 pkt. Dziś na rozwój wydarzeń na polskim parkiecie wpływ będą mieć głownie dane makro ze Stanów Zjednoczonych.

O 13.30 poznamy wartość indeksu NY Empire State (wartość prognozy to 21,4 pkt.), a o 14 napływ kapitałów długoterminowych w styczniu do USA (wartość prognozy to 50 mld USD). Później, bo o 14, napłyną wiadomości z Polski. GUS poda zmianę wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych (inflacji) za luty w ujęciu r/r. Wartość prognozy to 3%. Następnie, o 14.15, rynek pozna poziom wykorzystania mocy produkcyjnych za luty (prognoza wynosi 72,6%) oraz zmianę produkcji przemysłowej w Ameryce (wartość prognozy to -0,1% m/m).

Warto zauważyć, że od dziś w USA zmieniono czas na letni. Rozpoczyna się dwutygodniowy okres, w którym sesja w Stanach jednoczonych rozpoczynać się będzie o 14.30 naszego czasu, a kończyć o 21.00. Przed rozpoczęciem dzisiejszej sesji swoje wyniki za 4Q'09 opublikował bank PKB BP. Zysk netto spółki w 4Q09 wyniósł 516,4 mln PLN. Zysk banku okazał się poniżej oczekiwań rynku, który spodziewał się, że wyniesie on 557 mln PLN. W piątek sesje zza Oceanem zakończyły się w okolicach czwartkowych kursów zamknięcia.

S&P500 stracił symboliczne 0,02%, a DJIA zyskał skromne 0,12%. Amerykańskie indeksy wciąż pozostają więc w okolicach swoich rocznych maksimów i wciąż pozostaje aktualne pytanie, czy kupującym wystarczy sił by wynieść indeksy jeszcze wyżej, czy też presja podaży na realizację zysków okaże się silniejsza. Sądząc po spadających porannych wartościach na amerykańskie kontrakty, wydaje się, że rozpoczniemy nowy tydzień marca od spadków. Należy spodziewać się dziś ujemnego rozpoczęcia sesji notowań ciągłych w Warszawie.

dziś w money
giełda
komenatrze giełdowe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)