Notowania

giełda
04.06.2009 08:43

GPW: Próba odreagowania

O ile jeszcze we wtorek na parkietach europejskich panowała niejednoznaczność, to wczoraj już zgodnie poddały się one spadkowej korekcie.

Podziel się
Dodaj komentarz

O ile jeszcze we wtorek na parkietach europejskich panowała niejednoznaczność, to wczoraj już zgodnie poddały się one spadkowej korekcie.

Podaży sprzyjało zachowanie kontraktów amerykańskich, a przedpołudniowe dane makro nie różniły się zbytnio od oczekiwań i nie były argumentem dla poprawy. Od samego początku główne wskaźniki wyraźnie podążały w dół i choć z czasem atmosfera zaczęła się uspokajać, to popyt nie był w stanie doprowadzić do widoczniejszego odbicia. Nastroje pogorszyły ponownie dane z rynku pracy w USA, pociągając w dół indeksy w Europie. Słaby początek za Atlantykiem tylko potwierdził przewagę podaży, a nowe minima nie były w tych warunkach zaskoczeniem. W końcówce spadki wprawdzie wyhamowały, ale zamknięcia nie zmieniły nienajlepszego obrazu rynków.

WIG20 otworzył się wprawdzie na plusie, ale szybko powrócił poniżej poprzedniego zamknięcia. W strefie 1953-1955 pkt. nastąpiło uspokojenie podobnie jak na wielu innych giełdach. Krótko po południu popyt zaczął się jednak budzić ciągnąc indeks do góry. Po krótkiej walce udało się nawet powrócić na plus, ale dwie godziny przed końcem mocniej zareagowały niedźwiedzie. Odpowiedź była zdecydowana, a po danych z USA przecena wyraźnie przybrała na sile. Zamknięcie było w efekcie dziennym minimum.

Wczorajszy spadek pogorszył sytuację i choć nie przyniósł jeszcze mocniejszych sygnałów sprzedaży i nie potwierdziły go obroty, to należy liczyć się z tym, że podaż może pójść za ciosem. Za taką możliwością przemawia chociażby niekorzystny układ, jaki pojawił się na wykresie świecowym. Dopóki jednak broni się przebita ostatnio linia długoterminowego trendu zniżkowego, obecnie na ok. 1860 pkt. byki mogą czuć się bezpiecznie. Na razie bowiem odreagowanie należy traktować jedynie jako ruch powrotny do tej bariery. Po drodze są także inne wsparcia, jak choćby okolice 1920 pkt. Wczorajsza przecena w USA może być impulsem dla testu tej bariery, ale w trakcie dnia możliwe jest uspokojenie w oczekiwaniu na kolejne dane makro i to one powinny zadecydować o ostatecznym przebiegu sesji.

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Indeksy GPW w Money.pl ]( http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: giełda, komenatrze giełdowe, dziś w money, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, komentarz, komentarze
Źródło:
DB Securities
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz