Notowania

dziś w money
09.11.2009 08:46

GPW: W pogoni za Wall Street

Drugi tydzień listopada rozpocznie się na warszawskiej giełdzie od odrabiania piątkowych strat.

Podziel się
Dodaj komentarz

Drugi tydzień listopada rozpocznie się na warszawskiej giełdzie od odrabiania piątkowych strat, gdy rodzimi inwestorzy błędnie założyli spadki na Wall Street po publikacji październikowych danych z rynku pracy w Stanach Zjednoczonych (stopa bezrobocia 10,2 proc.; zmiana zatrudnienia w sektorze pozarolniczym -190 tys.) i sprzedawali akcje w ostatnich godzinach notowań. Amerykanie raportami jednak się nie przejęli i sesja zakończyła się umiarkowanymi wzrostami.

Dziś rano humory inwestorom będą dodatkowo poprawiać wzrosty na azjatyckich parkietach, notowane na wyraźnych plusach kontrakty terminowe na główne amerykańskie indeksy, drożejące surowce oraz lepsze od oczekiwań wyniki Allianz. Większego negatywnego wpływu nie będą natomiast miały gorsze od prognoz wyniki PBG. W III kwartale ta spółka zarobiła netto 39 mln zł wobec 34,5 mln zł rok wcześniej i wobec 44 mln zł prognozowanych przez rynek.

Zważywszy, że dziś brakuje w kalendarium istotnych publikacji makroekonomicznych (dane o produkcji w Niemczech taką publikacją nie są), mogących mieć potencjalny wpływ na rynki finansowe, to powyższe czynniki od początku do końca notowań na GPW będą determinować zachowanie inwestorów. Dlatego też szanse na wzrostowe zamknięcie są bardzo duże.

Ewentualna zwyżka indeksu WIG20 w dniu dzisiejszym, która ma szanse wyraźnie przekroczyć 1 proc., stanowi zagrożenie dla dotychczasowej przewagi podaży na wykresie. Istnieje zagrożenie zanegowania sygnałów sprzedaży, jakie zostały wygenerowane na przełomie października i listopada br. W optymistycznym scenariuszu będzie to oznaczało zakończenie korekty i powrót do wzrostów. W scenariuszu pesymistycznym czy też raczej realistycznym spadkowa korekta nie przyjmie postaci zygzaka, ale szerokiego trendu bocznego w przedziale wyznaczonym przez szczyt z 23 października i dołek z 3 listopada br.

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Indeksy GPW w Money.pl ]( http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/ )
* [ Indeksy giełd na świecie ]( http://www.money.pl/gielda/swiat/ )
* [ Notowania surowców na świecie ]( http://www.money.pl/gielda/surowce/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: dziś w money, giełda, komenatrze giełdowe, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, komentarz, komentarze, kryzys
Źródło:
X-Trade Brokers
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz