Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Łukasz Pałka
|

GPW: Wyprzedaż po słabszych danych

0
Podziel się:

Spadki w Europie i na Wall Street mogą wpłynąć negatywnie na notowania w Warszawie. Ciekawym wydarzeniem będzie premiera drugiej części Wiedźmina.

<a href="http://www.facebook.com/palka.moneypl" rel="nofollow" target="_blank"><b>Łukasz Pałka</b>, Analityk Money.pl</a>
<br>
Dziennikarz ekonomiczny, który w 2009 r. porzucił prasę papierową dla internetu. Giełdowy optymista, dla którego analiza techniczna to wróżenie z fusów, bo liczą się tylko twarde dane. Czasami zdarza mu się świadomie łapać noże, a w okresie bessy śpi spokojnie.
<a href="http://www.facebook.com/palka.moneypl" rel="nofollow" target="_blank"><b>Łukasz Pałka</b>, Analityk Money.pl</a> <br> Dziennikarz ekonomiczny, który w 2009 r. porzucił prasę papierową dla internetu. Giełdowy optymista, dla którego analiza techniczna to wróżenie z fusów, bo liczą się tylko twarde dane. Czasami zdarza mu się świadomie łapać noże, a w okresie bessy śpi spokojnie.

Łukasz Pałka, godz. 17.40

Sesja na Wall Street przynosi coraz większe spadki. Dow Jones traci już ponad 1 procent. WIG20 zakończył dzień poniżej poziomu z wczorajszego zamknięcia.

Do wyprzedaży akcji zachęciły inwestorów słabe dane z amerykańskiego rynku nieruchomości. Swoimi wynikami nie zachwyciły dzisiaj również spółki, które publikowały raporty kwartalne. Wśród dużych spółek z WIG20 najsłabiej przez całą sesję spisywały się walory spółki GTC, które straciły ponad 6 procent. Asseco i PBG poszły w dół o 3 procent, a PZU oraz KGHM straciły ponad 2 procent. Przed spadkami wybroniły się tylko Bogdanka i PGNiG.

GPW: WIG20 mocniej w dół w ślad za Wall Street

Łukasz Pałka, godz. 16.00

Gorsze od prognoz informacje z amerykańskiego rynku nieruchomości nieco popsuły nastroje wśród inwestorów. WIG20 traci około 0,8 procent.

Sesja na nowojorskiej giełdzie rozpoczęła się od spadków głównych indeksów. Pretekstem do wyprzedaży akcji okazały się gorsze od oczekiwań dane z rynku nieruchomości. Zarówno informacje o nowych pozwoleniach, jak i rozpoczętych inwestycjach były słabsze od wcześniejszych prognoz.

Wśród największych spółek na GPW tylko PGNiG i Bogdanka zyskują ponad 1 procent. Inne spółki nie zachwycają. Najmocniejsze spadki cały czas notują GTC oraz PBG.

GPW: WIG20 nieznacznie pod kreską

Łukasz Pałka, godz. 13.45

Indeks największych spółek na GPW od rana ulega tylko nieznacznym wahaniom trzymając się poniżej poziomu wczorajszego zamknięcia. Mocne spadki notują w nim spółki GTC oraz PBG.

O godzinie 14.30 napłyną nowe informacje z amerykańskiego rynku nieruchomości. Inwestorzy poznają dane dotyczące pozwoleń na budowę i nowych inwestycji. Na razie kursy większości spółek z WIG20 nie wahają się zbyt mocno. Wyjątkiem są GTC i PBG. Pierwsza traci ponad 5 procent, a druga ponad 4,5 procent.

GPW: Indeksy w Polsce otworzyły się na minusach

Artur Nawrocki, godz. 10.20

Podobnie jak na reszta europejskich parkietów GPW rozpoczęła dzień spadkami. Rynki przejmują się doniesieniami dotyczącymi Grecji oraz limitu zadłużenia w USA.

Najważniejsze indeksy polskiej giełdy tracą ponad pół procenta. WIG20 (0,51 proc.) , mWIG40 (0,51 proc.), sWIG80 (-0,61 procenta).

Największe europejskie giełdy także otworzyły się poniżej wczorajszego zamknięcia. Niemiecki DAX spada (-0,57 proc.)i francuski CAC40 (-0,42 proc.) zniżkuje. W okolicach wczorajszego poziomu waha się londyński FTSE250.

Wśród blue chipów najlepiej radzi sobie czeski koncern energetyczny CEZ (1,85 proc.), który zyskuje . Najwięcej traci PBG (- 4,25 proc.), która zalicza kolejną nieudaną sesję z rzędu.

GPW: Zagraniczny pesymizm zarazi polskich inwestorów

Artur Nawrocki, godz. 06.15

Notowania w Stanach Zjednoczonych oraz na zachodzie Europy niewątpliwie wpłyną na zachowanie się najważniejszych indeksów na GPW. Będzie brakowało tego miłego zaskoczenia wynikami, które wczoraj przesądziło o sile warszawskiego parkietu.

Wczorajsze notowania w USA, tylko na początku zdołały wyjść nad kreskę. Z biegiem czasu inwestorzy wyprzedawali posiadane akcje. S&P500 stracił 0,61 proc., Dow Jones spadł 0,38 proc., z kolei technologiczny NASDAQ znalazł się aż 1,63 procenta poniżej piątkowego zamknięcia.

Spadki powróciły na rynek surowców. Tradycyjnie już najbardziej tracącym towarem jest srebro, które wczoraj do północy traciło niemal 5 procent. Powodów do zachwytów nie mieli także posiadacze długich pozycji na rynkach paliw - ropy naftowej i gazu.

Połączenie spadków na rynkach akcji i surowcowych może zepchnąć indeks WIG20 do poziomu 2800 punktów. Raczej nie powinien go jeszcze trwale przebić, jednak gdyby do tego doszło to droga do dalszej zniżki byłaby otwarta.

Przed południem poznamy wysokość inflacji w Wielkiej Brytanii oraz raport instytutu ZEW odnoszący się od sytuacji gospodarczej w Niemczech. Po południu napłyną dane z amerykańskiego rynku nieruchomości - dowiemy się ile zostało udzielonych pozwoleń an budowę domów oraz faktycznie rozpoczętych budów. Ostatnią istotny odczytem będzie produkcja przemysłowa w USA.

Dzisiaj wielki dzień giełdowego Optimusa. Jego flagowy produkt - _ Wiedźmin 2: Zabójca Królów _ ma swoją światową premierę. Gra, która kosztowała 27 milionów złotych - jest najdroższą tego typu polską produkcją. Jeszcze przed piątkiem w przedsprzedaży zostało zamówionych 111 tysięcy kopii. Bez wątpienia hitem medialnym polski cRPG już się stał, kwestia w tym czy uda się Optimusowi przekuć to w sukces finansowy?

giełda
dziś w money
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)