Notowania

dziś w money
23.11.2009 09:29

Indeksy nadal w trendzie

Ostatni dzień giełdowego tygodnia nie zakończył się pomyślnie dla uczestników amerykańskiego rynku akcji.

Podziel się
Dodaj komentarz

Mamy drugi z kolei spadek i obawy o początek, co najmniej lokalnego skorygowania. Wypowiedzi prezesa EBC o powolnym zakończeniu wspierania gospodarki unijnej przez kolejne zastrzyki gotówki do sektora bankowego zmartwiły inwestorów. W średnim terminie może to mieć wpływ na cały system finansowy i przyczynić się do zatrzymania wzrostu wartości aktywów na rynkach akcji i surowców. Z technicznego punktu widzenia indeksy za oceanem na razie utrzymują się w średnioterminowym trendzie wzrostowym jednak wyraźny spadek jego dynamiki jest ostrzeżeniem przed ochłodzeniem nastrojów w perspektywie najbliższych tygodni.
* Krótkoterminowo nadal negatywnie*

Nasz rynek na sesji piątkowej wykonał lekkie odreagowanie wcześniejszego spadku, ale na razie krótkoterminowe negatywne wskazania są aktualne. Indeks szerokiego rynku Wig nadal znajduje się poniżej swojego poprzedniego szczytu z końca października utrzymując tym samym w mocy podażową strukturę cenową. Podobnie sytuacja wygląda na wykresie w układzie dziennym świecowym.

Aktualne są formacje sprzedaży a najbliższym testem siły strony popytowej będzie spadkowa luka cenowa wokół psychologicznej strefy cenowej 40 tys. punktów. Na dzień dzisiejszy średnioterminowa linia trendu wzrostowego znajduje się w okolicy poziomu 38.5 tys. punktów stanowiąc silną strefę popytową w przypadku kontynuacji osłabienia notowań. Obecnie bliskość ważnych poziomów wsparcia i oporu powoduje że stosunkowo szybko będziemy świadkami przekroczenia jednej z tych barier dając impuls do nowego co najmniej krótkoterminowego ruchu.

Tagi: dziś w money, giełda, komenatrze giełdowe, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, komentarz, komentarze, kryzys
Źródło:
ING DM
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz