Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
07.02.2006 19:48

Inicjatywa w rękach kupujących

Dzisiejsza sesja zakończyła się zgodnym wzrostem indeksów. Po wyższym otwarciu na rynku pojawili się sprzedający, jednakże w drugiej części ponownie inicjatywa przeszła w ręce kupujących.

Podziel się
Dodaj komentarz

Dzisiejsza sesja zakończyła się zgodnym wzrostem indeksów. Po wyższym otwarciu na rynku pojawili się sprzedający, jednakże w drugiej części ponownie inicjatywa przeszła w ręce kupujących. W dalszym ciągu obroty utrzymywały się na nieco niższym poziomie, lecz nie oceniam tego faktu negatywnie. Nieznacznie więcej spółek odnotowało wzrost, co z kolei ponownie wskazuje na istnienie podziału na spółki bardziej i mniej atrakcyjne.

Największe obroty miały miejsce na akcjach KGHM, PKN Orlen i TP S.A., które zgodnie zyskały po ponad 1%. Największy wzrost w gronie spółek z WIG-20 odnotowały akcje GTC oraz Orbisu, które wzrosły odpowiednio o 5,5 i 4,3%. Najsłabsze wrażenie pozostawiły natomiast akcje Agory i Prokomu, które straciły po ponad 1%.

Szlagierem na szerokim rynku były natomiast akcje Elektrimu, które zyskały ponad 43% przy dużym wolumenie obrotu. Źródłem popytu na akcje spółki były pojawiające się w prasie pogłoski o bliskim kompromisie z Vivendi w kwestii PTC. Po zawarciu umowy Elektrim miałby otrzymać środki na spłatę obligatariuszy i kilka milionów dolarów na prowadzenie działalności. Poza Elektrimem rosły również akcje Ekodrobu i Skotanu, który ponownie pojawił się w pobliżu swojego maksimum. Na odnotowanie zasługuje również zachowanie Millenium, Mieszko czy Próchnika. Największy spadek odnotował wczorajszy lider Ampli, a ponadto słabo zachowały się Muzy i Wistilu.

Dzisiejsza sesja nie udziela odpowiedzi na pytanie czego można się spodziewać na kolejnych sesjach. Bez wątpienia wzrost cieszy, jednakże aktywność sprzedających na wyższych poziomach kreuje obawy o trwałość obserwowanego od poniedziałku wzrostu. Osobiście liczę na kontynuację wzrostu do nowych maksimów, ale zalecam sporą czujność i obserwowanie na bieżąco rozwoju wydarzeń na rynku, by zabezpieczyć się przed niespodziewaną wyprzedażą.

Tagi: giełda, komenatrze giełdowe, dziś w money, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, komentarz, komentarze
Źródło:
Dom Maklerski BZ WBK
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz