Notowania

dziś w money
17.06.2008 09:00

Inwestorom wciąż drżą ręce

Nastroje na parkiecie są wciąż bardzo nerwowe. Poniedziałkowa sesja po całkiem dobrym otwarciu zakończyła się spadkami głównych indeksów.

Podziel się
Dodaj komentarz

WIG20 stracił prawie 1,2 proc., osuwając się kilka punktów poniżej poziomu 2700 pkt. Nieco mniej, bo 0,7 proc., stracił na wartości indeks całego rynku WIG i nie pomogła mu nawet relatywnie dobra postawa małych spółek - prawie połowa wszystkich notowanych spółek zakończyła dzień na plusie.

Jednak spadki niektórych dużych spółek - jak np. Pekao, czy grupy Getin, tracących po 4 proc. - świadczą o tym, że wielu inwestorom drżą ręce.
Atmosfera na rynku nie jest najlepsza i analitycy uważają, że taka pozostanie - przynajmniej do czasu wygaśnięcia czerwcowej serii kontraktów terminowych na WIG20, a więc do końca tygodnia.

Najgorsze jest to, że inwestorzy nie mogą sobie poradzić z przełamaniem złej passy nawet w sprzyjających okolicznościach. W poniedziałek tylko przez trzy godziny indeksy utrzymywały się na plusie. Potem runęły i już nie odbudowały swojej pozycji z przedpołudnia.

W przypadku spółek zaliczanych do WIG20 obroty były całkiem spore, bo sięgnęły prawie 1,2 mld zł. A co gorsza rosły w tych fazach sesji, które przynosiły spadek cen.

To jeszcze jeden dowód na to, że pełnię kontroli nad sytuacji mają sprzedający. Rynek może więc jeszcze spaść o kilka procent, choć patrząc na zmęczenie spadkami można spodziewać się wkrótce solidnego odreagowania. Wszak w ciągu miesiąca indeksy straciły ponad 10 proc.

Tagi: dziś w money, giełda, komenatrze giełdowe, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, komentarz, komentarze
Źródło:
AZ Finanse
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz