Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kolejny dzień spadków na Wall Street

0
Podziel się:

Umiarkowanymi spadkami otworzyła się również większość rynków europejskich. Kontynuując piątkową zniżkę, „pod kreską" otworzył się również WIG20.

Umiarkowanymi spadkami otworzyła się również większość rynków europejskich. Kontynuując piątkową zniżkę, ,,pod kreską" otworzył się również WIG20.

Piątkową sesję w Stanach Zjednoczonych, podobnie jak poprzednie dwie, główne indeksy zakończyły spadkami. Dow Jones zniżkował o 1,6%, zamykając się na poziomie 8599 pkt, S&P500 stracił ponad 2%, Nasdaq zaś 2,8%.

Ciężko określić, w jak dużym stopniu do zniżek przyczyniły się grudniowe dane z amerykańskiego rynku pracy, które pomimo olbrzymiej liczby 524 tysięcy zwolnień w sektorze pozarolniczym, okazały się lepsze od oczekiwań inwestorów, którzy w pewnym momencie oczekiwali cięcia etatów nawet o 1 milion. W połączeniu z rewizją odczytu listopadowego o kolejne 154 tysiące zwolnień, stopa bezrobocia w USA wzrosła w grudniu do poziomu 7,2% - nie obserwowanego 15 lat.

Jak widać, pierwszy ,,pełny" tydzień stycznia nie przyniósł na giełdy amerykańskie oczekiwanego optymizmu, od zeszłego poniedziałku DJIA spadł bowiem o 4,8%, co jest najgorszym tygodniowym wynikiem od listopada tego roku.

Czwartą z kolei spadkową sesję zanotowała dziś większość giełd azjatyckich. W obliczu ponurych informacji płynących w ostatnich dniach zarówno ze Stanów Zjednoczonych, jak i Eurolandu, noworoczne obawy o popyt na azjatyckie produkty wydają się uzasadnione. Dziś w związku ze świętem Sejijin no Hi, czyli ,,Dniem dojrzałości" nie pracują giełdy w Japonii, Nikkei225 nie jest więc notowany.

Około godziny 10:00 indeks polskich blue chipów tracił niewiele ponad 1%, spadając jednak poniżej psychologicznego poziomu 1800 pkt.

Dziś na rynek nie trafią żadne istotne dane makroekonomiczne, ważny może okazać się za to wynik prowadzonych dziś w Brukseli negocjacji między rosyjskim Gazpromem, a ukraińskim Naftogazem. Miejmy nadzieję, że byłym członkom Związku Radzieckiego uda się w końcu dojść do porozumienia, zima robi się bowiem coraz ostrzejsza, a Europa z dnia na dzień coraz silniej odczuwa skutki konfliktu.

ZOBACZ TAKŻE:

giełda
komenatrze giełdowe
dziś w money
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
TMS Brokers
KOMENTARZE
(0)