Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Marek Knitter
|

Kolejny dzień w górę na GPW?

0
Podziel się:

Na rynku akcji spodziewana jest kontynuacja wzrostów. Aktywność inwestorów nie będzie jednak zbyt duża.

Środa dla rynku giełdowego była szczęśliwa. Czy kolejny dzień będzie równie udany? Bardziej prawdopodobny wydaje się dalszy wzrost niż spadek.

Ceny miedzi na światowych rynkach utrzymują się na wysokich poziomach, co raczej ma wydźwięk bardziej psychologiczny, niż twarde podstawy fundamentalne. Dlatego spodziewam się dalszych wzrostów kursu rodzimego miedziowego koncernu. Stan ten, z małymi wahaniami, może się utrzymać przynajmniej do końca tygodnia.

Pozytywnie inwestorzy powinni zareagować na zgodę Rady Nadzorczej spółki Lentex na zakup w drodze wezwania, do 33 proc. akcji Novita. Dobrych informacji dostarczyła również spółka ABG Ster-Projekt, która ogłosiła zawarcie kolejnej umowy, tym razem o wartości ponad 7,8 mln zł brutto.

Trudno przewidzieć czy akcje PKO BP nadal będą wyciskane w górę. Wczoraj, po raz trzeci kurs największego banku detalicznego osiągnął poziom 48,5 zł. Jak na razie, jest to rekord. Pomimo zamieszania wokół stanowiska prezesa, akcje banku są wysoko cenione przez dużych inwestorów. Ciekawe czy starczy im sił by ustanowić nowy rekord.

Z przyspieszonym biciem serca akcjonariusze Stalexportu będą dzisiaj oczekiwać na wyjaśnienia dotyczące faktu zablokowania emisji akcji przeznaczoną dla włoskiego inwestora strategicznego Autostrade. Wydaje się, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska, który ma w tym temacie decydujący głos pokusi się o wyczerpujące poinformowanie akcjonariuszy o dalszych krokach.

Nastroje na zagranicznych rynkach giełdowych są bardzo dobre. Trudno doszukiwać się wydarzeń czy informacji, które nagle mogłyby zmienić ten stan. Oczywiście wszystko jest możliwe i nikt z nas nie jest wstanie przewidzieć, czy i tym razem jakiś polityk z kraju "wschodzącego" nie ogłosi embarga dla zagranicznych inwestorów. Jednak tym razem uwaga większości inwestorów będzie skierowana na USA.

Dzisiaj z amerykańskiego rynku nieruchomości powinny do nas dotrzeć informacje na temat sprzedaży domów na rynku wtórnym. Rynek spodziewa się delikatnego spadku z 6,24 mln do 6,20 mln. Podany zostanie również wskaźnik zaufania konsumentów, będący odzwierciedleniem nastrojów panujących wśród amerykańskiej społeczności. Wyniki powyżej spodziewanych 102 oznaczać mogą, że popyt na różnego rodzaju produkty powinien wzrosnąć, co dobrze będzie służyło największej gospodarce świata. Jednak te dane będą konsumowane w Europie późnym popołudniem i podczas kolejnych sesji.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)