Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Grzegorz Olejek
|

Konsolidacja utrzymana

0
Podziel się

Okres końca roku pozytywnie wpływa na uczestników rynku amerykańskiego. Większość wskazuje na to że gospodarka USA poradzi sobie z kryzysem a wyniki spółek od przyszłego roku będą się poprawiać.

Konsolidacja utrzymana
bEiZlHAl

Dobra końcówka roku

Okres końca roku pozytywnie wpływa na uczestników rynku amerykańskiego. Większość wskazuje na to że gospodarka USA poradzi sobie z kryzysem a wyniki spółek od przyszłego roku będą się poprawiać. To utrzymuje dobre nastroje na parkietach, a indeksy na wysokich poziomach cenowych. Obecnie mamy sygnały techniczne do dalszej kontynuacji pozytywnej tendencji po tym jak S&P500 wyraźnie wyszedł poza górne ograniczenie konsolidacji. Mniej wyraźny sygnał płynie z indeksu Dow Jones jednak nadal pozytywne elementy techniczne są tam obecne.


bEiZlHAn

Konsolidacja utrzymana

Utrzymujące się dobre nastroje na rynkach zachodnich dobrze wpływają także na uczestników naszego parkietu. Mimo widocznej względnej słabości notowań naszych indeksów w stosunku do tych z za oceanu nadal utrzymywana jest konsolidacja, a kluczowe poziomy wsparcia są aktualne. Obecnie indeks szerokiego rynku Wig znajduje się na dolnym ograniczeniu strefy konsolidacji w okolicy poziomu 39 tys. punktów. W okolicy tego obszaru cenowego przebiega także średnioterminowa linia trendu wzrostowego.

Mimo że notowania indeksu Wig znajdują się nieco poniżej tej bariery popytowej nadal utrzymanie konsolidacji jest dość prawdopodobne. Na wykresie w układzie minutowym tego indeksu widać średnioterminową formację lekko nachylonego w górę kanału trendowego, a jego dolne ograniczenie także wypada w okolicy poziomu 39 tys. punktów. Widoczna na wykresie od kilku miesięcy negatywna dywergencja ze wskaźnikiem RSI oraz podażowy układ wykresu nie doprowadziły na razie do większego skorygowania. Dopóki główny indeks naszego parkietu nie wyjdzie poza obręb konsolidacji 39-41 tys. punktów trudno z dużym prawdopodobieństwem prognozować kierunek dalszego ruchu.

bEiZlHAt
bEiZlHAO
giełda
komenatrze giełdowe
dziś w money
KOMENTARZE
(0)