Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
24.03.2010 08:49

Korekty na GPW na razie nie widać

Uczestnicy naszego rynku nadal nie poddają się nastrojom korekcyjnego spadku, a wczoraj dyskontowali dobre zamknięcie poprzedniej sesji w USA.

Podziel się
Dodaj komentarz

Na razie pokonanie poprzednich średnioterminowych szczytów na głównych indeksach w USA podziałało bardzo dobrze na uczestników tego rynku.

Poprawiające się uwarunkowania makroekonomiczne największej gospodarki świata oraz wypowiadane co jakiś czas uspokajające komentarze przedstawicieli Fed-u o odległych terminach podwyżek stóp procentowych działają kojąco na psychikę posiadaczy akcji.

Z technicznego punku widzenia brak na obecną chwilę podstaw do większego niepokoju. Dopóki notowania indeksów za oceanem znajdują się powyżej swoich średnioterminowych szczytów jest szansa na dalsze umiarkowane wzrosty.

Aktywizacja popytu

Uczestnicy naszego rynku nadal nie poddają się nastrojom korekcyjnego spadku, a wczoraj dyskontowali dobre zamknięcie poprzedniej sesji w USA. Indeks szerokiego rynku Wig znowu znalazł się powyżej poprzedniego średnioterminowego maksimum.

Widać że determinacja strony kupującej była dosyć duża gdyż notowania otwarły się wzrostową luką cenową, a zamknięcie wczorajszych notowań wypadło powyżej poziomów otwarcia. Tym samym na wykresie w układzie dziennym świecowym mamy krótkoterminowy pozytywny układ cenowy.

Jego ważność i dobre implikacje inwestycyjne będą zachowane dopóki notowania tego indeksu będą znajdowały się powyżej dolnego ograniczenia luki wzrostowej, czyli poziomu 41.6 tys. punktów.

W ciągu ostatnich sesji nadal obserwujemy stosunkowo dużą aktywność uczestników naszego rynku i wszystko to odbywa się w okolicy średnioterminowych maksimów cenowych. Jeśli w ciągu najbliższych sesji nie dojdzie do zdecydowanej presji sprzedających to możemy być świadkami dalszego spokojnego trendu wzrostowego.

Tagi: giełda, komenatrze giełdowe, dziś w money, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, komentarz, komentarze
Źródło:
ING DM
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz