Notowania

Przejdź na
giełda
30.10.2012 08:34

Na amerykańskim rynku Sandy rozdaje karty

Poniedziałek na rynkach finansowych przebiegał bez obecności największego gracza.

Podziel się
Dodaj komentarz

Poniedziałek na rynkach finansowych przebiegał bez obecności największego gracza. Giełdy amerykańskie zawiesiły notowania z powodu zbliżającego się huraganu Sandy do wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych. W Europie panował spokój bez wyznaczania konkretnych sygnałów do wzrostów lub spadków.

W Niemczech spokojnie i bez większych wahań. Indeks DAX zakończył dzień z 0,40 proc. minusem. Na minusach poniedziałkowe notowania zakończyły też giełdy w Londynie, i we Francji ( - 0,76 proc.). Przez większą część dnia indeksy osuwały się w dół przy niewielkich obrotach. Do małych wahań przyczynił się też brak istotnych danych makro. Pierwszy dzień tygodnia nie obfitował w wiele informacji z gospodarek światowych. Te istotne z punktu widzenia inwestora, pokazały gorsze dane dotyczące sprzedaży detalicznej w Japonii, która we wrześniu była o 0,4 proc. niższa niż przed rokiem, wobec prognoz na poziomie 1 proc. r/r.

Dochody i wydatki Amerykanów, a także inflacja w Niemczech nie wniosły nic nowego do poniedziałkowych notowań. W Warszawie mieliśmy do czynienia z kolejną sesją z minimalnymi obrotami na WIG20 ( 300 mln) i bez konkretnych rozstrzygnięć. WIG20 zakończył dzień na poziomie 2316 pkt. i spadł o 0,16 proc. sWIG80 spadł o 0,32 proc. a mWIG40 o 0,24 proc.

Czarny dzień zanotowały spółki budowlane. Akcje PBG spadły na poniedziałkowej sesji o 23,64 proc. POLIMEX MOSTOSTAL spadł o 6,67 proc., ORCOGROUP spadek o 7,19 proc., TRAKCJA 6,52 PROC. i spółka kontrolowana przez PBG, RAFAKO ze spadkiem o 9,15 proc. Powód spadku tej ostatniej to rezygnacja ze stanowiska prezesa Wiesława Różyckiego. Rynek odebrał to negatywnie i inwestorzy zaczęli pozbywać się walorów największego producenta kotłów w Polsce. Analitycy spodziewają się złego wpływu tej decyzji na PBG i możliwość doprowadzenia spółki do całkowitej likwidacji.

W dzisiejszym kalendarzu więcej danych. Dzień zaczął się od negatywnych informacji o spadającej produkcji przemysłowej w Japonii. Analitycy spodziewali się spadku o 3,2 proc. m/m natomiast produkcja spadła o 4,1 proc. m/m. wobec – 1,6 m/m poprzednio. O 9:00 poznamy wielkość PKB Hiszpani za III kw.

Tuż po 11 godz. Wysyp indeksów ze Strefy Euro. Dowiemy się jakie nastroje panują wśród producentów, konsumentów i sektorze usług. W większości spodziewany jest lekki spadek. Jako ostatni tego dnia, zostanie opublikowany Indeks S&P/Case-Shiller dla 10 i 20 metropolii. Dane będą zawierały informacje za miesiąc sierpień.

Tagi: giełda, komenatrze giełdowe, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, komentarze
Źródło:
Noble Securities
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz