Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Na amerykańskim rynku Sandy rozdaje karty

0
Podziel się:

Poniedziałek na rynkach finansowych przebiegał bez obecności największego gracza.

Na amerykańskim rynku Sandy rozdaje karty

Poniedziałek na rynkach finansowych przebiegał bez obecności największego gracza. Giełdy amerykańskie zawiesiły notowania z powodu zbliżającego się huraganu Sandy do wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych. W Europie panował spokój bez wyznaczania konkretnych sygnałów do wzrostów lub spadków.

W Niemczech spokojnie i bez większych wahań. Indeks DAX zakończył dzień z 0,40 proc. minusem. Na minusach poniedziałkowe notowania zakończyły też giełdy w Londynie, i we Francji ( - 0,76 proc.). Przez większą część dnia indeksy osuwały się w dół przy niewielkich obrotach. Do małych wahań przyczynił się też brak istotnych danych makro. Pierwszy dzień tygodnia nie obfitował w wiele informacji z gospodarek światowych. Te istotne z punktu widzenia inwestora, pokazały gorsze dane dotyczące sprzedaży detalicznej w Japonii, która we wrześniu była o 0,4 proc. niższa niż przed rokiem, wobec prognoz na poziomie 1 proc. r/r.

Dochody i wydatki Amerykanów, a także inflacja w Niemczech nie wniosły nic nowego do poniedziałkowych notowań. W Warszawie mieliśmy do czynienia z kolejną sesją z minimalnymi obrotami na WIG20 ( 300 mln) i bez konkretnych rozstrzygnięć. WIG20 zakończył dzień na poziomie 2316 pkt. i spadł o 0,16 proc. sWIG80 spadł o 0,32 proc. a mWIG40 o 0,24 proc.

Czarny dzień zanotowały spółki budowlane. Akcje PBG spadły na poniedziałkowej sesji o 23,64 proc. POLIMEX MOSTOSTAL spadł o 6,67 proc., ORCOGROUP spadek o 7,19 proc., TRAKCJA 6,52 PROC. i spółka kontrolowana przez PBG, RAFAKO ze spadkiem o 9,15 proc. Powód spadku tej ostatniej to rezygnacja ze stanowiska prezesa Wiesława Różyckiego. Rynek odebrał to negatywnie i inwestorzy zaczęli pozbywać się walorów największego producenta kotłów w Polsce. Analitycy spodziewają się złego wpływu tej decyzji na PBG i możliwość doprowadzenia spółki do całkowitej likwidacji.

W dzisiejszym kalendarzu więcej danych. Dzień zaczął się od negatywnych informacji o spadającej produkcji przemysłowej w Japonii. Analitycy spodziewali się spadku o 3,2 proc. m/m natomiast produkcja spadła o 4,1 proc. m/m. wobec – 1,6 m/m poprzednio. O 9:00 poznamy wielkość PKB Hiszpani za III kw.

Tuż po 11 godz. Wysyp indeksów ze Strefy Euro. Dowiemy się jakie nastroje panują wśród producentów, konsumentów i sektorze usług. W większości spodziewany jest lekki spadek. Jako ostatni tego dnia, zostanie opublikowany Indeks S&P/Case-Shiller dla 10 i 20 metropolii. Dane będą zawierały informacje za miesiąc sierpień.

giełda
komenatrze giełdowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
Noble Securities
KOMENTARZE
(0)