Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Paweł Satalecki
|

Na byków nie ma mocnych

0
Podziel się:

Przewidywania niektórych, że dziś czeka nas korekta nie sprawdziły się. Dwa główne indeksy znów pobiły swoje rekordy.

Przewidywania niektórych, że dziś czeka nas korekta nie sprawdziły się. Dwa główne indeksy znów pobiły swoje rekordy.

Choć nasz redakcyjny "Byk" spadków nie przewidywał, na rynku spodziewano odreagowania po wczorajszej "rajskiej" sesji. Tak jednak się nie stało i podaż nie ogarnęła rynku. Wręcz przeciwnie - indeksy pobiły dziś wczoraj ustanowione rekordy. WIG zyskał 0,36 proc. przy obrotach rzędu 1,7 mld zł i zamknął się na poziomie 54.048,19 pkt. a WIG20 wzrósł o 0,53 proc. do poziomu 3.457,94 pkt przy przyzwoitych obrotach 1,2 mld zł. również bijąc wczorajszy szczyt.

Z ciekawszych wydarzeń należy wymienić Mostostal - Export, któremu grozi kara 73,9 mln zł za nieterminowe wykonanie hali sportowo-widowiskowej w Warszawie. Papiery spółki zostały przecenione o 8,6 proc.

Nadal rosły akcje TPSA jak i innych dużych spółek. Krajowy operator cieszy się powodzeniem, mimo rosnącej konkurencji z alternatywnych dostawców szerokopasmowego internetu. Z dużych spółek znaczący wzrost zanotowały akcje TVN (+3,28 proc.) czy KGHM (+1,72 proc.), mimo spadających nadal cen miedzi.

Wydaje się jednak, że o prawdziwej sile rynku zadecyduje przyszły tydzień. Po ogromnych czwartkowych wzrostach oraz umiarkowanych dziś początek przyszłego tygodnia może naprawdę przywitać inwestorów korektą - pewną wskazówkę co do tego na pewno da dzisiejsza sesja w USA. Jeśli tak się nie stanie(nie będzie korekty), oznaczać to będzie, że na byków w styczniu nie ma mocnych.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)