Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dziś w money
22.08.2007 08:48

Nerwowy rynek

Nerwowość na rynkach finansowych nie pozwala odetchnąć z ulgą inwestorom na GPW. Wtorkowa sesja, mimo szans na wzrostowe odbicie, pokazała ponownie pro-spadkowy nastrój na rynku.

Podziel się
Dodaj komentarz

Nerwowość na rynkach finansowych nie pozwala odetchnąć z ulgą inwestorom na GPW. Wtorkowa sesja, mimo szans na wzrostowe odbicie, pokazała ponownie pro-spadkowy nastrój na rynku.

Spadki dotknęły wszystkich indeksów, choć w momentach poprawy sytuacji na innych giełdach jedynie WIG20 podnosił się wyraźniej odzwierciedlając chwilową koncentrację popytu na największych spółkach.

Statystyka sesji pokazuje na przewagę podaży, choć nie była ona tak druzgocąca jak na wielu ostatnich sesjach. Spadło 220 spółek przy 73 zyskujących na wartości. Liderem wzrostów była spółka Pol-Aqua. Po opublikowaniu informacji o sprzedaży 8% akcji spółki inwestorom finansowym przez Prokom Investment kurs wzrósł wczoraj o 16% mimo tego, że sama transakcja była przeprowadzona na dużo niższym poziomie. Po sesji zakończyły się analogiczne transakcje na akcjach Polnordu i być może jego akcjonariusze również będą mogli zaliczyć najbliższe dni do udanych.

Po sesji w Warszawie mieliśmy do czynienia z lekkimi wzrostami wśród większości indeksów światowych. Nie były one jednak tak wyraźne i powszechne, żeby zdecydowanie poprawić nastroje na naszym parkiecie. Krótkoterminowym kluczem dla rynku może być ruch WIG20 poniżej 3320 lub powyżej 3450 punktów. Pokonanie jednej z tych barier powinien wzmocnić ruch na rynku i przynieść albo większy wzrost, albo kolejny spadek. Rynek jest bardzo nerwowy, lecz mimo wszystko nieco większe prawdopodobieństwo przypisywałbym w krótkim horyzoncie czasowym wariantowi wzrostowemu.

Tagi: dziś w money, giełda, komenatrze giełdowe, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, komentarz, komentarze
Źródło:
DM IDMSA
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz