Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dziś w money
21.05.2008 17:16

Niedźwiedzie rządzą rynkiem

Na rynku akcji kolejny dzień dramatu. Jedynie WIG20 zdołał pod koniec sesji zamknąć się na symbolicznym plusie.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Na rynku akcji kolejny dzień dramatu. Jedynie WIG20 zdołał pod koniec sesji zamknąć się na symbolicznym plusie. *

Początek sesji nie był najlepszy dla byków. Jednak szybko się pozbierali i przystąpili do ataku. Udało się indeks WIG20 wydźwignąć do poziomu 2970 pkt i na tyle kupującym starczyło pary w kotłach. W tym samym czasie trwały też zwyżki w Europie. Później przez kilka godzin trwała konsolidacja na wysokości 2950 pkt, ale również i tego poziomu nie udało się utrzymać. Nadal na niskim poziomie notujemy także obroty.

Ze spółek warto odnotować informacje dotyczące TVN-u. Sprzedaż przez ITI części udziałów w platformie n, swojej córce spółce raczej nie przekonała inwestorów, że jest to dobry interes dla jej akcjonariuszy. Posypały się więc negatywne rekomendacje. Kurs TVN-u spadł o 4 proc. Zyskiwała za to Agora, która urosła o ponad 5 proc. Kolejny newsem była informacja o zakupie akcji Biotonu przez fundusz powiązany z Solorzem. Producent insuliny zyskał blisko 8 proc.

Dane o produkcji przemysłowej okazały się całkiem dobre, ale nie zmieniły one obrazu rozpaczy jaki zarysował się na rynku akcji. WIG20 po spadku poniżej 2950 pkt już niestety nie był wstanie mocniej się odbić w górę. Ostatecznie indeks WIG20 zakończył sesję na poziomie 2947 pkt co oznacza wzrost o 0,10 proc. Obroty na całym rynku wyniosły niecałe 800 mln zł.

Większość indeksów europejskich również kończyła sesję na minusach. Jutro nasz parkiet ma wolne. Rozpoczynamy kolejny długi weekend majowy. W piątek nie należy spodziewać się większej zmiany na naszym rynku. Nie jest jednak wykluczone, że nawet przy słabych obrotach rynek zdoła zamknąć się na plusie.

Tagi: dziś w money, giełda, komenatrze giełdowe, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, komentarz, komentarze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz