Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
07.10.2005 18:27

Nieudana próba odreagowania na giełdzie

Nieporadna próba odreagowania po czwartkowej silnej wyprzedaży nie pozwoliła w piątek indeksom na bardziej zdecydowany wzrost. Przestraszony determinacją sprzedających popyt pojawił się jedynie na wąskiej grupie spółek, przez co skala odbicia miała niewielkie rozmiary. Barometr szerokiego rynku WIG zakończył ostatecznie sesję bez zmian, zaś WIG20 zyskał symbolicznie 0,1 procenta.

Podziel się
Dodaj komentarz

Po porannym, szybkim spadku, będącym reakcją na kolejne straty amerykańskich rynków, nasze indeksy szybko wróciły do punktu wyjścia i do końca dnia próbowały mimo silne spadającego węgierskiego BUX-a, zyskiwać na wartości.

Niepewność kupujących zmniejszyła się dopiero w ostatniej godzinie sesji, jednak aktywna na wielu spółkach podaż, nie pozwoliła wykreować wzrostów na większa skalę. W gronie największych spółek odreagować udało się akcjom PKO BP, KGHM, BPH, Lotosu, Agory, BZWBK i Kęt. Po dramatycznym, prawie sześcioprocentowym załamaniu kursu Softbanku w początkowej fazie handlu, spółce udało się zakończyć sesję półtora procentowym wzrostem. Podaż wyraźnie zdominowała za to handel akcjami TPSA i PKNOrlen, które zakończyły sesje spadkami. Trzy procent stracił kurs Pekao, co można powiązać z kłopotami jego właściciela Unicredito, związanymi z nieudanie przebiegającym wezwaniem na zakup akcji HVB, właściciela BPH.

Słabe nastroje na światowych rynkach nie zdołały popsuć humorów inwestorom, handlującymi sporą grupa mniejszych spółek. Wciąż nie mam mocnych na akcje i prawa do akcji PCGuarda, które systematycznie zyskują od środowego debiutu. Silnie zyskał na wartości między innymi również Swarzędz, Skotan, DGA, PPWK, Inter Cars i Próchnik. Zdecydowanie mniej zadowoleni mogą mogli być posiadacze Mennicy, Drozapolu, Ivax-u i Unimilu.

Potencjalna piątkowa zwyżka indeksów w USA zwiększy szansę Warszawy na bardziej okazały wzrost w poniedziałek. W perspektywie najbliższych kilku sesji będzie jednak bardzo trudno uniknąć dalszego spadku rynku w kierunku 2300 punktów, choć przebieg korekty nie musi być tak gwałtowny jak obserwowaliśmy to w mijającym tygodniu.

Tagi: giełda, komenatrze giełdowe, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, komentarze
Źródło:
Dom Maklerski BZ WBK
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz